Piekarnik i mikrofalówka w jednym? To możliwe!

Planując kupno nowego piekarnika ma się obecnie znacznie więcej możliwości, niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Można teraz wybierać pomiędzy sposobem pracy urządzenia, czyli między piekarnikami gazowymi a elektrycznymi. Piekarniki elektryczne są wyposażone w wiele inteligentnych programów i funkcji. Wśród nowoczesnych urządzeń znajdują się także piekarniki 2w1, czyli połączenie piekarnika z funkcją kuchenek mikrofalowych. W artykule opisujemy, jak działają tego typu piekarniki, na co trzeba zwracać uwagę podczas ich wybierania i kupowania oraz czy urządzenie 2w1 faktycznie jest dobrym wyborem?

W jaki sposób działa piekarnik z funkcją mikrofali?

Piekarniki z funkcją mikrofali to urządzenia, które łączą w sobie możliwości i programy pracy zwykłych piekarników z funkcjonalnością kuchenek mikrofalowych. Jeszcze kilka lat temu takie urządzenia były oferowane tylko przez niektórych producentów. W sklepach było dostępnych niewiele modeli takiego sprzętu, co windowało wysokie ceny urządzeń. Obecnie jednak sytuacja się zmieniła i piekarniki z mikrofalą przestały być tak drogie, co automatycznie ma też wpływ na popularność tych urządzeń. Wybór jest godny pochwały gdy chcemy oszczędzić w kuchni trochę miejsca i zamiast dwóch oddzielnych urządzeń stosować tylko jedno, które łączy zalety i możliwości obu rodzajów sprzętu. Z tego względu piekarniki z mikrofalą są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów rodzajów piekarników do zabudowy.

A co potrafi piekarnik z mikrofalą? Jest to urządzenie elektryczne,którego użytkownicy mają możliwość korzystania nie tylko z funkcji typowych dla piekarników elektrycznych, ale również z funkcji, które są dostępne wyłącznie w mikrofali. Ciekawym rozwiązaniem, które jest dostępne wyłącznie w takich urządzeniach jest łączenie ze sobą funkcji pieczenia z użyciem grzałek z funkcją obróbki termicznym przy użyciu wytwarzanych mikrofali. Dzięki temu można znacznie szybciej i skuteczniej przygotować lub odgrzać gotowy już posiłek.

Na co powinno się zwracać uwagę podczas wybierania takiego urządzenia?

Coraz większy wybór modeli takich urządzeń sprawia jednak, że klienci, chcąc kupić sprzęt, który będzie na pewno dobrze spełniał swoje funkcje muszą spędzić trochę czasu na porównaniu dostępnych modeli urządzeń.Jest kilka istotnych parametrów wyboru, od których powinno się zacząć ich porównywanie. Więcej opowiedział nam o nich nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu online Agddesign.pl, w którym dostępnych jest wiele modeli piekarników z mikrofalą:

Wybierając najlepszy dostępny piekarnik z mikrofalą, który będzie w stanie najlepiej spełniać swoje funkcje i nasze oczekiwania trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na 4 najważniejsze parametry. Są to: pojemność urządzenia, która będzie decydowała o tym, jak dużą porcję jedzenia będzie można w takim urządzeniu przyrządzić, wyposażenie dodatkowe piekarnika, czyli np. rodzaje blach i kratek, funkcjonalność, czyli dostępne w urządzeniu programy pracy oraz zastosowane w urządzeniu zabezpieczenia. Wśród tych ostatnich najważniejszą funkcją jest efektywne chłodzenie drzwiczek i obudowy.

Innymi istotnymi parametrami wyboru odpowiedniego piekarnika z mikrofalą będą też m.in. estetyka wykończenia urządzenia, czyli wygląd jego drzwiczek. W zależności od producenta i modelu piekarnika mogą mieć one różne kolory i różne dodatkowe elementy dekoracyjne i użytkowe. W przypadku sprzętu, który łączy w sobie funkcje dwóch urządzeń ważna będzie też jego klasa energetyczna. Im mniej energii piekarnik będzie zużywał podczas pracy, tym niższe będą jego koszty eksploatacyjne.

Czy lepiej jest kupić piekarnik z mikrofalą, czy dwa oddzielne urządzenia?

Podejmując decyzję o jego zakupie trzeba jednak pamiętać o tym, że wybór urządzenia 2w1 sprawi, że nie będzie się miało możliwości np. jednoczesnego wstawienia pieczenia i odmrożenia lub podgrzania czegoś w mikrofalówce.

Z drugiej strony połączenie dwóch kuchennych urządzeń AGD w jednym zawsze jest dobrym rozwiązaniem, które pozwala otrzymać nieco więcej miejsca w kuchni.W przypadku małych pomieszczeń, w których nie mieści się wszystko, co byśmy chcieli mieć do dyspozycji, piekarnik z mikrofalą będzie więc idealnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *