Przebrnąłeś przez kosztowną i kłopotliwą budowę domu, skończyłeś montaż wiaty garażowej, wykonałeś chodnik. Czas na ogrodzenie. Panelowe, z siatki czy przenośne – na który rodzaj warto się zdecydować?
Daje poczucie bezpieczeństwa i ochronę prywatności. Kryje przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Ogrodzenie, bo o nim mowa, to jeden z zasadniczych elementów, o których trzeba pomyśleć, zabierając się za prace wykończeniowe wokół domu. Poznajcie wady i zalety konkretnych rozwiązań w zakresie ogrodzenia posesji.
Ogrodzenia z siatki – tanie rozwiązanie idealne dla dużych przestrzeni
To generalnie jedna z najtańszych i najpowszechniejszych możliwości ogrodzenia domu. Siatki leśne sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dużych działek, których wydzielenie za pomocą innego typu rozwiązań byłoby bardzo kosztowne. Za zastosowaniem siatki przemawia dobry stosunek ceny do jakości, łatwość montażu i wieloletnia żywotność.
Ogrodzenia panelowe – dla większego poczucia prywatności
Dla inwestorów, którzy są na finiszu budowy domu oraz poszukują eleganckiego rozwiązania, przygotowano ogrodzenie panelowe pełne. Jego zaletą jest zapewnienie dużej prywatności domownikom oraz elegancki i minimalistyczny wygląd, który pasuje do nowoczesnych realizacji architektonicznych, zwłaszcza dachów utrzymanych w odcieniu czerni i antracytowej szarości.
Ogrodzenia przenośne – świetne jako rozwiązanie tymczasowe
Ogrodzenie tymczasowe budowlane świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy budowa domu dopiero się rozpoczyna lub wchodzi w decydujący etap, a na jego terenie przechowywane są kosztowne materiały i sprzęty budowlane. Wówczas warto sięgnąć po panele ogrodzeniowe tymczasowe, które są trudne do demontażu przez potencjalnego złodzieja i dobrze zabezpieczają mienie. Są zarazem tanie, nie są też mocowane na stałe w gruncie, dlatego po zakończeniu budowy można je szybko usunąć, by zrobić miejsce dla przęseł o stałym charakterze. Ogrodzenie przenośne to rozwiązanie, które jest przeznaczone nie tylko dla inwestorów budowlanych, ale także dla organizatorów imprez masowych – koncertów, festiwali, spotkań i zlotów. Za ich pomocą można odgrodzić namiot dźwiękowców, podzielić wolną przestrzeń na odpowiednie sektory czy odgrodzić strefę zapleczową, do której wstęp mają jedynie uprawnione osoby. Tego typu ogrodzenia tymczasowe wpływają pozytywnie na poziom bezpieczeństwa uczestników i zabezpieczają organizatora przed ewentualnymi sankcjami prawnymi za niedopełnienie obowiązków.