Panele akustyczne piankowe – rozwiązanie hałasu w domu

Uciążliwi sąsiedzi, hałas z ruchliwej ulicy czy echo w mieszkaniu to jedne z najczęściej wymienianych powodów, które popychają właścicieli mieszkań do inwestycji w panele akustyczne piankowe. To nowoczesne rozwiązanie jest funkcjonalne i dekoracyjne, dlatego z roku na rok zyskuje coraz większą grupę zwolenników.

  1. Czym są panele akustyczne?
  2. Gdzie wykorzystuje się pianki akustyczne?

W budynkach, w których problem hałasu jest bardzo duży i uciążliwy, panele akustyczne z pianki poliuretanowej są prawdziwym wybawieniem dla mieszkańców. Szeroki asortyment paneli sprawia, że każdy znajdzie produkty idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Czym są panele akustyczne piankowe?

Rozchodzenie się dźwięku w poszczególnych pomieszczeniach jest zależne od ich akustyki. Ta nie zawsze sprzyja zachowaniu ciszy lub ograniczeniu hałasu, dlatego nie tylko w studiach nagraniowych, ale również w prywatnych domach stosowane są pianki akustyczne. Te praktyczne panele to rodzaj okładziny sufitowej i ściennej, wykonanej z materiałów pochłaniających dźwięk. Najczęściej jest to pianka z tworzyw sztucznych, np. pianka poliuretanowa. Zamyka się ją pomiędzy zewnętrznymi warstwami, wykonanymi z wytrzymałych materiałów, niejednokrotnie posiadających walory dekoracyjne.

Gdzie wykorzystuje się pianki akustyczne?

Materiały wygłuszające kojarzą się głównie ze studiem nagrań, gdzie każdy szmer i hałas może wpłynąć na czystość nagrywanego dźwięku lub wokalu. Panele akustyczne piankowe mają jednak znacznie szersze zastosowanie. Już od wielu lat pojawiają się w przestrzeni biurowej, gdzie doskonale pełnią swoją rolę, m.in. w biurach typu open space lub na salach obsługi klientów. Świetnie sprawdzają się również jako materiał wygłuszający do prywatnych domów i mieszkań. Można je kupić w różnych kolorach i z różnym wykończeniem, dlatego często są wykorzystywane jako niebanalna dekoracja ścian. Panele akustyczne mogą z powodzeniem zastąpić podwieszany sufit.

Nowoczesne acoustic panels poprawiają akustykę wnętrz, wyciszają je, a przy tym są bezpieczne w użytkowaniu i tanie. Co więcej, nie zniekształcają one dźwięków, dlatego nie wpływają na codzienne aktywności – rozmowę, oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki. Są powszechnie dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, a ich montaż na ścianie lub suficie nie sprawia problemów – poradzi sobie z nim nawet laik. Panele z gąbki na ścianę to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie problemu hałasu w domowych wnętrzach, które nie wymaga dużej inwestycji i generalnego remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *