Oświetlenie do sypialni – na co się zdecydować?

Sypialnia to najbardziej klimatyczne pomieszczenie w całym domu. Panuje tam intymna atmosfera, a przekroczyć jej próg mogą tylko domownicy. Aranżacja sypialni powinna więc odzwierciedlać ich upodobania i sprzyjać odpoczynkowi. Jak uzyskać niepowtarzalny klimat i cieszyć się nastrojową sypialnią? Proponujemy przyjrzeć się kwestii oświetlenia. Lampy mogą odmienić wnętrze i nadać mu przytulności, tak niezbędnej w sypialni.

Nastrojowe lampy do sypialni – niezbędny element aranżacji

W każdym pomieszczeniu potrzebne jest źródło światła. Niezwykle istotne jest natomiast odpowiednie oświetlenie sypialni – sypialnia jest bowiem miejscem relaksu i wyciszenia po całym dniu. Konieczna jest z pewnością lampa sufitowa. Niemniej równie istotne są lampki nocne do sypialni. To właśnie subtelne oświetlenie punktowe odpowiada za niepowtarzalny nastrojowy klimat pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie całego zestawu oświetlenia sypialni, który będzie się składał z różnego rodzaju lamp i lampek. Nie można zapominać również o świecach, kominkach czy niezwykle klimatycznych lampkach ceramicznych. Za intymny i sprzyjający relaksowi klimat oraz romantyczną atmosferę odpowiadają właśnie nastrojowe lampy do sypialni.

Lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy podłogowe, a może oświetlenie punktowe?

Urządzając sypialnię, warto posłużyć się kilkoma źródłami światła. Najbardziej intensywne i zapewniają dużą ilość światła powinno być oświetlenie główne, a zatem lampa sufitowa (może to być lampa wisząca, ale sprawdzą się także wielopunktowe lampy sufitowe). Dopełnieniem będą zaś oryginalne lampy stojące. Wiele osób decyduje się również na dopasowane do aranżacji kinkiety obok łóżka, lampki ścienne oraz lampki nocne. Świetnie sprawdzają się lampy ceramiczne – zarówno jako źródło subtelnego światła, jak i dekoracja. W sypialni przyda się możliwość ściemniania światła. Warto zatem wziąć pod uwagę tego typu dodatkowe funkcje, poszukując lamp i żyrandoli do sypialni. Rozwiązań aranżacyjnych jest wiele – punktowe lampki nocne można z powodzeniem zastąpić stylowymi wiszącymi lampami.

Jaka barwa światła sprawdzi się w sypialni?

Jeśli chodzi o górne oświetlenie, to jego barwa może być zimna lub (zdecydowanie lepiej) neutralna. W sypialni częściej używamy oświetlenia punktowego, a więc lamp podłogowych czy lampek nocnych. Te z kolei powinny charakteryzować się ciepłą barwą, która daje zdecydowanie więcej przytulności i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Ciekawym rozwiązaniem może być także żarówka LED, która oddaje różne barwy światła. Niemniej znacznie lepiej będziemy się czuć w sypialni, rozświetlając ją ciepłym światłem.

Podsumowując; podczas aranżacji sypialni warto opracować zestaw oświetlenia, który nie tylko rozświetli wnętrze, ale nada mu niepowtarzalnego intymnego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *