Obrazy do salonu i inne dodatki – jakie warto wybrać, aby wnętrze nabrało charakteru?

Salon to zazwyczaj największe pomieszczenie w przeciętnym domu czy mieszkaniu, co siłą rzeczy sprawia że często w nim przebywamy. W jaki sposób możemy sprawić, żeby jego wygląd uległ lekkiemu odświeżeniu? Jakie dodatki mogą pomóc nam optycznie powiększyć przestrzeń, przełamać delikatną gamę kolorystyczną większości wyposażenia lub po prostu sprawić, że zacznie ona wyglądać nieco inaczej? Gdzie możemy szukać inspiracji?

  1. Ozdoby i dodatki w salonie – dlaczego warto?
  2. Jakie ozdoby do salonu: obrazy na ścianę
  3. Jakie ozdoby do salonu: kolorowe doniczki na kwiaty
  4. Jakie ozdoby do salonu: wzorzyste tkaniny tu i tam

Ozdoby i dodatki w salonie – dlaczego warto?

Salon to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, a dodatkowo też przyjmujemy w nim gości. Z tego względu warto sprawić, aby wyglądał zjawiskowo i abyśmy sami dobrze się w nim czuli. W przypadku, gdy salon jest jednocześnie naszą sypialnią, z pomocą dekoracji i akcesoriów możemy oddzielić te dwie strefy od siebie. Dodatkowym plusem wykorzystania dodatków jest również to, że pomagają one ożywić przestrzeń i sprawiają, że czujemy się w niej bardziej „jak u siebie”. Wiele ciekawych pomysłów na przyozdobienie salonu znajdziesz na stronie: https://domnanowo.pl/inne/stylowe-dodatki-prosty-sposob-na-zmiane-aranzacji-wnetrza.

Jakie ozdoby do salonu: obrazy na ścianę

Obrazy i fototapety to jeden z podstawowych pomysłów na zmianę charakteru miejsca, w którym je umieszczamy. Na dekoracjach ściennych szczególnie zyskają niewielkie przestrzenie: obrazy do salonu możemy wybrać w taki sposób, aby optycznie go powiększyć i sprawić, że będziemy mieć poczucie większej ilości miejsca wokół siebie. Do tego celu świetnie nadają się wzory geometryczne, bawiące się perspektywą, a także wszelkiego rodzaju krajobrazy. Jeszcze mocniejszą iluzję da nam fototapeta, ponieważ pokryje większą powierzchnię – zazwyczaj całą ścianę. Wiele ciekawych obrazów do salonu znajdziesz na stronie: https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy-do-salonu.html.

Jakie ozdoby do salonu: kolorowe doniczki na kwiaty

Drobne akcenty kolorystyczne szczególnie dobrze sprawdzają się w monochromatycznych przestrzeniach, najczęściej tych wykonanych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. Takie dodatki, jak intensywnie barwne doniczki do kwiatów, figurki, wazon czy separatory na półce z książkami to ciekawy i dość odważny sposób na ożywienie przestrzeni dookoła nas. Jeżeli lubimy szaleć z kolorami i stawiać je w kontraście do bardziej stonowanej części wystroju, z pewnością tego typu aranżacja przypadnie nam do gustu. Co więcej, możemy też zaopatrzyć się w równie kolorową zastawę, co również będzie stanowiło ciekawy kontrast i przykuje uwagę naszych gości.

Jakie ozdoby do salonu: wzorzyste tkaniny tu i tam

Tkaniny mogą zrewolucjonizować nasz salon na dwa sposoby: swoim kolorem i wzorem. Jeżeli wszystkie meble i wyposażenie salonu są bogate w gładkie, jednolite elementy, zastosowanie wzorzystej tkaniny w postaci zasłonek, narzuty na kanapę czy poszewek na poduszki może znacząco ożywić całe pomieszczenie. Innym dobrym przykładem jest również obrusy na stół, które również możemy wybrać w całej gamie ciekawych krojów i z różnorodnymi motywami. Ta zasada działa też w odwrotną stronę – jeżeli cały salon jest dość ekspresyjnie urządzony, kilka stonowanych dodatków pozwoli utrzymać balans pomiędzy efektownością, a kiczem. Więcej porad i wskazówek na temat aranżacji salonu znajdziesz pod adresem: https://slowoseniora.pl/ciekawe-i-stylowe-dodatki-do-wnetrza/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *