Nowe mieszkania w Krakowie – gdzie buduje się ich najwięcej?

Rynek mieszkaniowy w Krakowie od lat przeżywa ogromny rozwój. Osoby, które były w Krakowie kilkanaście lat temu, odwiedzając go teraz nie poznają miasta. Patrząc na panoramę Krakowa z Kopca Kościuszki albo z Góry Borkowskiej widać wyraźnie dźwigi, które górują nad miastem. Zobaczmy zatem, w którym rejonie Krakowa buduje się najwięcej.

Ruczaj i zachodnie okolice Krakowa

Tereny w zachodniej części Krakowa to jedna z najszybciej rozwijających się części miasta. Buduje się tutaj już od kilkunastu lat, a powstające osiedla stały się miejscem zamieszkania dla tysięcy krakowian. Rozwój tego rejonu wymusił rozwój infrastruktury miejskiej, powstanie nowych linii autobusowych, linii tramwajowej oraz przebudowy istniejących dróg. W tej chwili można powiedzieć, że zachodnia granica Krakowa się przesunęła, a łąki i pola, które oddzielały Ruczaj-Zaborze od Skotnik są niemal w pełni zabudowane.

Rozwój ten nie powinien dziwić nikogo, kto choć trochę zna Kraków. To tereny położone stosunkowo niedaleko od centrum, z dobrym dojazdem do niego, ale również z dobrym dojazdem do autostrady A4, będącej osią łączącą wschód Polski z zachodnimi jej granicami. To również tereny atrakcyjne krajobrazowo, gdyż w tym rejonie mamy liczne parki, forty i inne tereny sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi.

Północna część Krakowa

Podobny rozwój możemy dostrzec w północnej części Krakowa. Prądnik Biały i Bronowice to jedne z dwóch północnych dzielnic, które przeżywają prawdziwy rozkwit jeśli chodzi o liczbę nowych inwestycji. Im bliżej centrum, tym wyższe budynki, a im dalej, zwłaszcza w kierunku Zielonek, tym niższa zabudowa, która stopniowo przechodzi w niższe bloki, aż do zabudowy szeregowej i bliźniaczej.

Tutaj również kusi dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i handlowo-usługowo-edukacyjna. Poszukujących własnego lokum przyciągają również tereny zielone i bliskość podkrakowskich dolinek, które cieszą się sporą popularnością. Są to tereny sprzyjające uprawianiu turystyki pieszej i rowerowej oraz są okazją do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Tereny pofabryczne na Grzegórzkach

W naszym krótkim tour po krakowskich inwestycjach nie może zabraknąć terenów pofabrycznych. Znajdujące się w okolicy ronda Grzegórzeckiego i na wschód od niego tereny, to obszar, który przez całe lata zajmowały różne fabryki. Od kilku lat trwa rewitalizacja tych terenów i chrapkę na nie ma niejeden deweloper. Kraków w tym rejonie stał się dla nich szczególnie atrakcyjny, gdyż to obszar położony bardzo blisko centrum. Do Rynku można dostać się tramwajem w ciągu kilkunastu minut, a miłośnikom spacerów wystarczy ok. półgodzinny spacer, by móc na żywo posłuchać hejnału. Niedaleko stąd na Bulwary Wiślane, jeden z ulubionych terenów spacerowych i rowerowych krakowian. Blisko również do Ogrodu Botanicznego, w którym nie tylko można obejrzeć przeróżne ciekawe rośliny, ale miło spędzić czas w otoczeniu zieleni oraz do położonej tuż przy rondzie Mogilskim Opery i Operetki Krakowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *