Nowe firmy budowlane

Zakładając nową firmę budowlaną można liczyć na stosunkowo dobre dochody, jeżeli tylko znajdzie się wystarczająca liczba klientów chętnych do korzystania z usług. Dlatego przed otwarciem własnej firmy budowlanej najlepiej jest przygotować szczegółowy biznesplan. Powinny się w nim znaleźć informacje na temat rodzaju świadczonych usług, zakresu działalności, a także liczby pracowników oraz ich kwalifikacji.

Jak rozpocząć prowadzenie firmy budowlanej?

Przygotowując biznesplan dla swojej firmy budowlanej należy uwzględnić rodzaj świadczonych usług. W przypadku firm budowlanych najczęściej są to usługi ogólnobudowlane, remontowe, wykończeniowe, a także specjalistyczne. Niezbędne jest także określenie na jakim obszarze ma być prowadzona działalność oraz do kogo będzie ona kierowana. Niektóre firmy budowlane decydują się na skierowanie swojej oferty do osób prywatnych, inne zaś do instytucji sektora publicznego. Istnieje także możliwości dostosowania oferty firmy budowlanej do deweloperów oraz przedsiębiorstw. W biznesplanie musi znaleźć się również analiza konkurencji, a także plan finansowo inwestycyjny, analiza SWOT oraz strategia marketingowa. Obszar w analizy SWOT powinien obejmować całe województwo pomorskie.

Wymagania podczas otwarcia firmy budowlanej

Aby założyć firmę budowlaną nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień, licencji, koncesji ani zezwoleń. Dodatkowo właściciel nie musi także posiadać wykształcenia kierunkowego. Wielkopolskie to województwo, gdzie powstaje bardzo wiele nowych firm budowlanych. Jednakże konieczne okazują się najczęściej uprawnienia do wykonywania różnych funkcji technicznych. Dotyczy to między innymi projektowania, rzeczoznawstwa budowlanego, nadzoru inwestycyjnego, lecz również kierowanie robotami budowlanymi. Właściciel jednak może zatrudnić odpowiednią osobę, która będzie posiadała wymagane kwalifikacje. W celu założenia działalności budowlanej należy zarejestrować firmę. Wówczas konieczne jest złożenie wniosku o wpis do KRS lub CEIDG.

Zależy to od formy prawnej wygranej dla danej działalności gospodarczej. W większości przypadków firmy budowlane prowadzone są w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Wynika to z najmniej skomplikowanej procedury, a także prostej formy prawnej. Właściciel nie jest zobowiązany do wnoszenia kapitału zakładowego ani również do prowadzenia pełnej księgowości. Jednakże przedsiębiorca wówczas odpowiada całym swoim majątkiem za wszystkie zobowiązania firmy. Dodatkowo właściciel firmy budowlanej może zatrudnić pracowników, którzy są niezbędni dla rozwoju firmy budowlanej. Zachodniopomorskie jest województwem, na którym odnotowuje się bardzo dużą liczbę nowych firm budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *