Narzędzia wyburzeniowe – dlaczego warto używać robota?

Umiejętna rozbiórka wymaga specjalistycznych narzędzi. Aby zapewnić sprawny przebieg wyburzenia, zminimalizować hałas i zwiększyć wydajność, warto wybrać profesjonalne urządzenia. Chwytaki do sortowania, kruszarki do betonu, nożyce do metalu i łyżki o różnych rozmiarach zoptymalizują proces rozbiórki, ale oznaczają konieczność posiadania bogatego arsenału sprzętu. Narzędzia wyburzeniowe można jednak zastąpić zdalnie sterowanym robotem, który będzie wielofunkcyjny i najbardziej efektywny. Dlaczego?

Robot wyręcza człowieka

Zamiast inwestować w serię urządzeń, wystarczy zaopatrzyć się w narzędzia wyburzeniowe do robota i zmieniać je w zależności od potrzeb. Taki osprzęt do robotów produkuje m.in. Husqvarna. Możemy wybierać z szerokiej gamy narzędzi i dostosować maszynę do aktualnych potrzeb. Robot do wyburzeń znakomicie sprawdzi się tam, gdzie trudniej dostać się innym maszynom. Dzięki tej maszynie rozbijesz każdy strop, schody, fundamenty, słupy, ściany i kominy. Wystarczy zmienić narzędzia na aktualnie niezbędne i odpowiednio sterować robotem.

Szeroka gama i wydajność

Szczęki i kruszaki posłużą nam do profesjonalnej rozbiórki budynków z uzbrojonym betonem. Skruszą nawet najtwardszy beton i potną na części stalowe pręty. Jeśli mamy do wyburzenia ściany lub stropy, wybierzemy młoty, które posługują się techniką kucia. Analogicznie, w miarę potrzeb możemy przezbroić naszego robota na inne narzędzia wyburzeniowe – np. frezarki do profilowania w skale. Producenci robotów wciąż opracowują kolejne narzędzia, które mają posłużyć usprawnieniu procesu rozbiórki. Dzięki uniwersalnemu charakterowi maszyny można łatwo osiągnąć dużą wydajność pracy. Jednocześnie robot gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo. Sterowanie na wifi oraz wbudowana kamera pomogą uniknąć wypadków i błędów.

Ekonomia i ekologia

Ze względu na zastosowanie napędu elektrycznego, urządzenie może pracować nawet wewnątrz budynku. Nie emituje spalin i jest cichy w obsłudze. Doskonale sprawdzi się np. przy skuwaniu posadzek lub tynków. Mieści się w standardowych drzwiach, a z racji na stosunkowo niedużą wagę potrafi także wjeżdżać po schodach. Narzędzia wyburzeniowe w połączeniu z robotem mogą wykonać w ciągu jednego dnia pracę, do której konieczne byłoby zatrudnienie kilkunastu robotników. Jednocześnie robot o wiele lepiej sprawdzi się w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, czyli np. tam gdzie rozbiórce ulega tylko część budynku. Taki robot to oszczędność czasu i pieniędzy i znaczące usprawnienie procesu rozbiórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *