Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki?

Przed Tobą zakup pralki? Spokojnie! Chociaż oferta na rynku może przyprawić o zawrót głowy, przekonamy Cię, że wybór odpowiedniego modelu nie jest taki trudny, jak może się wydawać. Rozważając odpowiedź na pytanie, jaką pralkę kupić, pomyśl o swoich potrzebach i stylu życia. W ten sposób przekonasz się, jaka pralka najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie funkcje pralki należy uznać za podstawowe,
 • jakie programy do prania przydadzą Ci się na co dzień,
 • jakie funkcje będą niezbędne przy nietypowych załadunkach.

Wiesz już, jakie wymiary i pojemność ma mieć Twoja przyszła pralka? To nie wszystkie parametry potrzebne do udanego zakupu! Nowoczesne pralki są wyposażone w całe mnóstwo ułatwiających życie programów i funkcji. Razem z ekspertami marki Toshiba przyjrzeliśmy się tym naprawdę przydatnym na co dzień i przy wyjątkowych okazjach. Dowiedz się, jak wybrać pralkę idealną.

Jaką pralkę kupić? Nowoczesna konstrukcja to podstawa

Jakie parametry pralki można uznać za podstawowe? Przede wszystkim te, które wpływają na jej trwałość, niezawodność i łatwość obsługi. Eksperci Toshiba wymieniają tu m.in.:

 • Silnik inwerterowy – starsze pralki z silnikiem szczotkowym miały krótszą żywotność, pochłaniały masę energii elektrycznej, a także generowały ogromny hałas w trakcie pracy. Z silnikiem inwerterowym możesz mieć pewność jego trwałości (gwarancja aż na 10 lat), ekonomiczności i cichej pracy (nieprzekraczającej 50 decybeli).
 • Nowoczesny bęben – niewiele osób wie, że to od konstrukcji bębna zależy skuteczność prania i to, jak niszczą się ubrania w trakcie cyklu. Pralki Toshiba zostały wyposażone w kryształowy bęben, który generuje większy przepływ wody, przez co lepiej radzi sobie z usuwaniem plam.
 • Przyjazny interfejs – obsługa pralki powinna być intuicyjna i łatwa. Upewnij się, że pralka posiada panel w języku polskim oraz wyświetlacz o dużej rozdzielczości.

Podane cechy nie zwracają od razu Twojej uwagi przy wyborze pralki, jednak okażą się kluczowe przy jej późniejszej eksploatacji. Warto więc poświęcić chwilę na zapoznanie się elementami konstrukcyjnymi urządzenia – dla dobra Twoich ubrań i Twojego komfortu!

Jaka pralka najlepsza na co dzień? Przydatne programy i funkcje

Jeśli w Twoim domu pralka pracuje niemal codziennie, upewnij się, że kolejny sprzęt ma wysoką klasę energetyczną (co najmniej A++). Nie chcesz przecież, żeby Twoje rachunki za prąd gwałtownie się zwiększyły. Sprawdź także, czy w funkcjach pralki odnajdziesz przydatne programy, które pozwolą Ci jeszcze bardziej zaoszczędzić, nie tylko na prądzie.

 • Superszybkie programy – odświeżona koszula w jedyne 10 minut? Pranie z całego tygodnia gotowe w 45 minut? Dzięki szybkim programom czas cyklu jest znacznie krótszy, ale przede wszystkim pralka zużywa mniej wody i energii elektrycznej. A to oszczędność dla Twojego portfela.
 • 360 Spray – woda w bębnie jest rozpylana we wszystkich kierunkach, dzięki czemu dokładniej rozpuszcza detergent, co sprawia, że lepiej wnika on we włókna i skuteczniej dopiera ubrania.
 • GREATWAVES™ – przy częstym praniu ubrania szybko się niszczą z powodu wysokiej temperatury i tarcia w bębnie. W pralkach Toshiba bęben generuje płuczącą falę, która delikatnie przenika przez ubrania, składając je i rozkładając niczym przy praniu ręcznym. Ten ruch pozwala skutecznie wyprać ubrania nawet w zimnej wodzie, dzięki czemu zaoszczędzisz aż 70% energii!
 • Dodaj pranie w 3 sekundy – pralka już włączona, a okazało się, że znalazłeś jeszcze zawieruszoną skarpetkę albo przybrudzoną koszulkę? Nie musisz czekać z praniem na kolejny cykl. Dzięki opcji zwolnienia blokady możesz dorzucić ubrania w każdym momencie cyklu, bez względu na temperaturę w bębnie.

Jaką pralkę kupić, gdy często robisz duże, niestandardowe pranie?

Zdarza się, że musisz prać rzeczy o naprawdę dużych gabarytach. Śpiwory, kurtki zimowe, kołdry, wełniane swetry… Wszystkie te rzeczy mają nie tylko sporą objętość, ale także dużo ważą, zwłaszcza po wypełnieniu bębna wodą. Jakie funkcje pralki przydadzą Ci się do niestandardowego prania?

 • Duża pojemność – 10-kilogramowy załadunek? Dla pralki Toshiba to nie problem! Duża pojemność oznacza większą oszczędność wody, prądu i Twojego czasu, bo nie musisz dzielić dużego prania na kilka cykli i wszystko wypierzesz za jednym razem!
 • SenseDose – wiesz, ile detergentu dodać do wyprania standardowego załadunku. Ale ile proszku potrzeba do wyprania dużej kołdry lub koca? Pralka z systemem SenseDose waży załadunek i samodzielnie dobiera optymalną ilość środka piorącego. Unikniesz dzięki temu marnowania detergentu oraz pozostałości nadmiaru proszku na ubraniach.
 • Certyfikat Woolmark – pralki z tym certyfikatem są przystosowane do prania tkanin o wysokiej kurczliwości, jak np. wełna. Dzięki dokładnej kontroli temperatury w czasie prania możesz mieć pewność, że Twój wełniany sweter nie zmieni magicznie rozmiaru na mniejszy.

Wiesz już, jakie funkcje pralki powinny być dla Ciebie priorytetowe. Wejdź na stronę www.toshiba-lifestyle.com/pl, zapoznaj się z ofertą pralek i pralko-suszarek i wybierz urządzenie idealne w każdym szczególe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *