Moskitiery okienne – jak skutecznie zabezpieczyć pomieszczenie przed owadami?

W celu ochrony wnętrza przed insektami najczęściej stosuje się moskitiery okienne. Te praktyczne siatki pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem oraz spokojnym wypoczynkiem bez much, komarów i os. Są łatwe w montażu i nie ograniczają dostępu do światła dziennego. Z poniższego poradnika dowiesz się, jak dokonać wyboru moskitiery na okno. Podpowiadamy też, jak zamontować osłonę, by zyskać skuteczne zabezpieczenie przed irytującymi owadami. Zobacz!

Moskitiery – ochrona przed insektami do każdego rodzaju okien

Któż z nas nie lubi spać lub pracować przy otwartym oknie? Wiosną i latem domową sielankę często zakłócają brzęczące muszki, komary i pająki. By uchronić się przed inwazją dokuczliwych gości i zagwarantować sobie maksymalny poziom komfortu, z pomocą przyjdzie Ci moskitiera do okna. To bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu pozostawisz okno otwarte przez cały dzień i noc. Te łatwe w instalacji siatki są dostępne w różnych wariantach. Bez trudu znajdziesz osłonę do okna dachowego czy do przymocowania we wnęce okiennej, która nie zasłoni widoku. Założenie moskitiery w żaden sposób nie przeszkodzi w pracy żaluzjom czy roletom wewnętrznym.

Jak prawidłowo zamontować moskitierę?

Wiele osób zastanawia się, jak zamontować moskitierę, aby spełniała swoją funkcję tak, jak należy. Siatki wyposażone w system „Easy-on” z rzepem samoprzylepnym zamontujesz bez konieczności sięgania po narzędzia i wiercenia dziur we framudze. Po prostu wystarczy, że przykleisz rzep do powierzchni i mocno dociśniesz osłonę. Na rynku dostępne są także składane ramy aluminiowe z moskitierą, które są przeznaczone do przytwierdzania bez użycia piły i innych przyrządów. Po rozłożeniu profili na wymagany rozmiar i zablokowaniu ich w odpowiednim miejscu wystarczy zawiesić siatkę w oknie. Demontaż jest równie prosty, jak montaż moskitiery. Po zdjęciu osłony nie pozostaje po niej żaden nieestetyczny ślad.

Jesteś alergikiem? Wybierz moskitierę z filtrem przeciw pyłkom!

Jeśli wiosną i latem zmagasz się z łzawiącymi oczami czy z katarem siennym wywołanym przez alergię na pyłki, rozważ zakup siatki wyposażonej w specjalny filtr antyalergiczny. Tego rodzaju osłony skutecznie chronią przed maleńkimi drobinkami produkowanymi przez drzewa, kwiaty i trawy, jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza. Moskitiera antyalergiczna jest odpowiednia dla większości okien, a jej montaż odbywa się bez wysiłku i konieczności uszkadzania framugi. Siatka chroni nie tylko przed pyłkami, ale także przed owadami, gwarantując dobrą widoczność i stały dostęp do świeżego powietrza.

Moskitiery okienne – ciesz się otwartym oknem przez dzień i noc!

Jeśli chcesz mieć pewność, że moskitiera do okna będzie spełniać swoje zadanie, koniecznie zakup ją u profesjonalnego producenta. Siatki kiepskiej jakości zwykle są jednorazowego użytku i nie zawsze zapewniają skuteczną ochronę przed owadami w 100%. Wysokiej klasy osłony sprawdzą się w każdej sytuacji, pozwalając latem spędzać wolny czas nawet przy zapalonym świetle i otwartym balkonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *