Mop parowy – wady i zalety

Sprzątanie to sport tylko dla pasjonatów. Ci, którzy chcą mieć czyste mieszkanie i jednocześnie niezbyt się przy tym napracować, mogą na szczęście korzystać z urządzeń dostępnych na rynku, znacznie ułatwiających sprzątanie. Jednym z nich jest mop parowy. Jakie są jego zalety i wady, na które warto zwrócić uwagę?

Działanie mopa parowego

Mop parowy to urządzenie, które umożliwia czyszczenie podłóg za pomocą pary. Wyposażony jest w grzałkę, która podgrzewa wodę i umożliwia wytworzenie pary wodnej uwalnianej przez osobę sprzątającą. Idealnie nadaje się do czyszczenia wszystkich typów podłóg, w tym także drewnianych lakierowanych. Mopy tego typu są kompaktowe, jednak odrobinę większe niż zwykłe mopy.

Zalety mopów parowych

Jedną z głównych zalet tych urządzeń jest możliwość generowania pary, która nie tylko doskonale czyści powierzchnie, ale także zabija do 99,9% bakterii znajdujących się na nich. Dzięki temu mopy parowe polecane są zwłaszcza w domach z małymi dziećmi. Para wodna sprawia także, że nie musimy korzystać z żadnych płynów, co jest rozwiązaniem zarówno ekologicznym jak i ekonomicznym. Intensywność pary to nie jedyna zaleta. Mop jest po prostu bardzo prosty w użyciu – można nim dowolnie manewrować, myć przestrzenie pod meblami czy też w innych trudno dostępnych miejscach. Mopy parowe posiadają także nakładki czyszczące, które można prać, by łatwo zachować ich czystość. Dzięki temu są także wielokrotnego użytku.

Wady mopów parowych

Niektórzy mogą uważać, iż wadą mopa parowego jest niewielki zbiornik na wodę. To oczywiście zależy od modelu, jednak najczęściej mieści on około 400 mililitrów. Zmusza to zatem do dolewania wody co jakiś czas, by móc generować parę. Podczas zakupu urządzenia warto zwrócić uwagę także na długość kabla – niektóre modele posiadają krótki przewód, który utrudnia dostanie się z mopem do wszystkich pomieszczeń. Jest to jednak kwestia wyboru odpowiedniego produktu.

Mop parowy może znacznie ułatwić proces czyszczenia podłóg. Dlatego koniecznie dowiedzcie się więcej na ich temat na stronie Leifheitsklep.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *