Meble sklepowe to wizytówka twojego lokalu

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – ta ponadczasowa maksyma znajduje odzwierciedlenie w wielu sytuacjach w życiu prywatnym i zawodowym. Wielu spośród twoich klientów to wzrokowcy, którym wystarczy zaledwie kilka sekund, aby dokonać podświadomej oceny dostrzeżonego obiektu. Osoby odpowiedzialne za aranżację wnętrz lokali handlowo-usługowych muszą mieć świadomość, że dobrze dobrane meble sklepowe mogą przekonać niezdecydowanego. Pamiętając o aspekcie wizualnym nie należy bagatelizować kwestii praktycznych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie planowania aranżacji sklepowej?

Meble sklepowe w aranżacji segmentu premium

Sklepy premium to specyficzna kategoria branży handlowej, która wymyka się części najpopularniejszych wytycznych. O ile w przypadku standardowych sklepów planowanie przestrzenne skupia się raczej na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, sklepy rodzaju premium częściej przykładają wagę do eksponowania samego produktu, aranżując wnętrze z naciskiem na minimalizm – centralnym punktem sklepu staje się sam produkt. Prostota wnętrza ma za zadanie spotęgować odczucie obcowania z wyjątkową ofertą. To właśnie w takich przypadkach warto zainwestować w odpowiednio zaprojektowane meble sklepowe na zamówienie, które zapewnią profesjonalne wykończenie i jednolitą aranżację. W ofercie naszego sklepu znajduje się również wiele produktów dostosowanych do specyfiki ekspozycji różnego typu towarów. Odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów z pewnością zaowocuje stworzeniem niepowtarzalnej aranżacji.

Meble sklepowe. Kiedy liczy się wytrzymałość?

 Retail i store design - kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Nie każdy sklep należy do kategorii premium – w przypadku, gdy model biznesowy przedsiębiorstwa zakłada sprzedaż większej ilości mniej dochodowych towarów ponad handel jednostkowy, meble sklepowe powinny być odznaczać się podwyższoną trwałością. W zależności od planowanej kwoty, najpopularniejszymi materiałami budowlanymi są płyty laminowane oraz te, wykonane z tworzyw naturalnych, takich jak drewno oraz kamień. Wraz ze wzrostem popularności stylistyki loftowej, do łask powracają również metalowe wyposażenia wnętrz. W przeciwieństwie do tzw. masówki, będą one służyć właścicielom przez długie lata bez zauważalnych śladów zużycia.

W zależności od preferencji właściciela sklepu, wymienione powyżej materiały można łączyć z innymi tworzywami. Meble sklepowe mogą być ozdobione m.in. eleganckimi wstawkami, wykonanymi z PVC bądź szkła. Warto również pamiętać, że owe eleganckie detale również muszą odznaczać się najwyższą trwałością. Wyposażenie wnętrz sklepowych (a w szczególności wszelkie lady i blaty) powinny wyróżniać się podwyższoną odpornością na potencjalne przetarcia i obicia, o które w sklepie nigdy nie jest trudno.

Firma Icon Concept dokłada wszelkich starań, aby zamawiane przez właścicieli sklepów meble cechowały się elegancją, trwałością i funkcjonalnością. Już dziś zapoznaj się z wykonanymi przez nas realizacjami i przekonaj się sam, że meble sklepowe mogą być czymś więcej niż wyposażeniem wnętrz – mogą stać się również Twoim znakiem rozpoznawczym.

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10

lub na naszej stronie: Icon-Concept.pl

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *