Litery 3D – trójwymiarowa typografia jako nietypowa forma promocji

Przywykliśmy już do niemalże wszystkiego, wszystko nam się opatrzyło i jesteśmy zdania, że już dosłownie wszystko wiedzieliśmy (głównie dzięki internetowi). I jak tu zaskoczyć swoich odbiorców, skoro nawet sami staliśmy się najbardziej wybredni? By się wyróżnić. trzeba stawiać na wyróżniającą się formę. I takie właśnie są litery 3D.

Jak więc zaskoczyć klientów, mieszkańców, odbiorców?

W dzisiejszych czasach wszystko chcemy w 3D. Dlaczego więc nie litery 3D?

Podczas podejmowania różnych decyzji, także odnośnie do reklam sami jesteśmy najsurowszymi krytykami, mamy największe wymagania i oczekiwania. Chcemy czegoś oryginalnego, wyjątkowego, zaskakującego, ale jak to osiągnąć, skoro według nas dookoła konkurencja wykorzystała już wszystkie dostępne rozwiązania i skoro twierdzimy, że sami nie jesteśmy w stanie nic lepszego wymyślić?

Litery 3D są oryginalną i nietypową formą promocji danej marki

Litery 3D – reklama dobrej jakości w niekonwencjonalnej formie, która wyróżnia

Same w sobie już są wyróżniające się i dość nieoczywiste w niektórych branżach. Jak więc sprawić by litery 3D były całkowicie wyjątkowe?

Zabawić się formą, kolorem, kształtem nawet przestrzenią, które je otacza. Wybór miejsca nie musi być tak oczywisty, jak np. front budynku czy wjazd do firmy. Oczywiście, najrozsądniej oprzeć decyzję o lokalizacji liter 3D na podstawie punktu widoczności dla odbiorców – jak stara i popularna zasada głosi: im więcej, tym lepiej!

Nie sposób się nie zgodzić, że kupując litery 3D, kieruje nami pogląd, że chcemy, by widziało je jak najwięcej osób. Ale czy naprawdę chodzi nam o to, by każdy je po prostu tylko zobaczył? A może chcemy by każdy, kto zobaczy litery, stał się naszym klientem? Lub rozpoznał naszą firmę, lub markę?

A może jednak chcemy czegoś więcej? Może chcemy oddziaływać na odbiorców? Może chcemy przenosić pozytywne skojarzenia z liter 3D na przedsiębiorstwo? I tym samym budować oraz zwiększać sprzedaż. Tak, na pewno nie chodzi nam wyłącznie tylko o to, by losowe osoby po prostu zobaczyły nasze litery 3D.

Litery 3D pełnią te same cele, co inne reklamy

Reklamy mają zwiększać świadomość, przypominać o produkcie lub usłudze, zmieniać przekonania o marce, pomóc przedstawicielom handlowym i sprzedawcom w sprzedawaniu produktu, generować sprzedaż bezpośrednią i ostatecznie budować wizerunek firmy. A litery 3D to jedna z form reklamy, tak więc służą tym samym celom marki czy firmy, co pozostałe środki reklamy.

Trudno porównać efekty wdrożenia reklamy internetowej, w której możemy zmierzyć wejścia, liczbę odbiorców, przekierowań do witryny, wielkość zakupów i tak dalej z literami 3D. No, chyba że ktoś będzie stał obok i liczył, ile osób spojrzało na reklamę, a tuż po tym będzie gonił każdego przechodzącego i przeprowadzał z nim wywiad pogłębiony na temat oddziaływania liter 3D. Ale umówimy się, jest to niewykonalne. To znaczy wykonalne, ale nieracjonalne, nieopłacalne, nieefektywne i bardzo drogie.

Oczywiście można zmierzyć wpływ, jaki wywierają litery 3D na klientów, jednak nie tak szczegółowo, jak w przypadku innych form reklam jak: banneru internetowego czy artykułu prasowego. Niewątpliwie jednak badania pokazują, że ten wpływ jest duży i jak najbardziej pozytywny.

Nie dość, że jest to oryginalna forma zwrócenia już i tak niezwykle rozproszonej uwagi konsumentów, to jeszcze skuteczna i efektowna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *