Kupujesz nowe mieszkanie? Wykończ je pod klucz!

Nowe mieszkanie to nowe wyzwania związane z jego urządzeniem. Aby zrobić to jeszcze łatwiej, skorzystaj z oferty wykończenia go pod klucz!
Większość nowych mieszkań w Polsce sprzedawana jest w tak zwanym stanie deweloperskim. Oznacza to, że lokal jest przeznaczony do dalszego wykończenia zgodni z życzeniem klienta.
W przepisach wprawdzie nie znajdziemy informacji, czym dokładnie jest stan deweloperski, dlatego też deweloperzy mogą różnie go interpretować. Do wykonania są najczęściej prace wykończeniowe jak kładzenie podłóg, malowanie ścian i sufitów, wykończenie łazienki czy montaż drzwi wewnętrznych.
Prace te kupujący może wykonać samodzielnie albo może zdecydować się na zatrudnienie ekipy wykończeniowej. Warto jednak zaznaczyć, że jest jeszcze jedna opcja – to wykończenie mieszkania pod klucz. Na czym dokładnie polega tego typu usługa?

Na czym polega wykończenie mieszkania pod klucz?

Usługa wykończenia nieruchomości pod klucz jest wprawdzie nie cieszy się w Polce tak dużą popularnością jak w krajach zachodniej Europy czy też w Stanach Zjednoczonych, to jednak także jest u nas dostępna i przyciąga coraz więcej zainteresowanych.

Wykończenie pod klucz to kompleksowa usługa wykończeniowa, której celem jest przygotowanie lokalu do wprowadzenia się nowych lokatorów. W jej ramach wykonuje się pełną gamę prac, w tym między innymi malowanie, kładzenie podłóg, montaż drzwi czy też wykończenie łazienki i kuchni z wykorzystaniem mebli wykonanych na wymiar.

Prace wykonuje wykwalifikowana ekipa, a firma oferująca wykończenie pod klucz zajmuje się także zakupem i transportem materiałów. Jedynym zadaniem klienta jest w tym przypadku wskazanie na materiały z katalogu, którymi ma być wykończony lokal. Dodatkowo, klient może też wziąć udział w konsultacjach z projektantem wnętrz.

Usługa wykończenia mieszkania pod klucz jest przede wszystkim wygodna, ale niesie ze sobą także inne korzyści, w tym między innymi oszczędność czasu oraz pieniędzy, szybszy obiór nieruchomości, brak niespodziewanych kosztów – płacimy tyle, ile na umowie.

Rozliczenie odbywa się na podstawie liczby metrów kwadratowych nieruchomości – najczęściej ceny rozpoczynają się od około 600-700 złotych za jeden metr kwadratowy, natomiast kończą nawet na około 2000 złotych za metr kwadratowy w najbogatszym pakiecie obejmującym większą ilość materiałów do wyboru oraz szerszą gamę prac.

Jak zatem przebiega usługa polegająca na wykończeniu mieszkania pod klucz?

Przebieg usługi wykończenia mieszkania pod klucz:

  • konsultacja z klientem polegająca na wyborze najlepszych dla niego materiałów oraz przygotowanie dokumentacji nieruchomości, w tym jej pomiary
  • przygotowanie wstępnego projektu wnętrza wraz z wizualizacjami na podstawie wcześniej pozyskanych informacji
  • ewentualne poprawki w projekcie według życzenia klienta, a następnie zatwierdzenie projektu, gdy odpowiada on jego wymaganiom
  • realizacja projektu w mieszkaniu klienta zgodnie z projektem wraz z nadzorem nad postępem prac
  • odbiór mieszkania przez klienta

Najczęściej cały czas trwania usługi to około 3-4 miesięcy, dlatego też do doskonały wybór dla osób, które pragną przeprowadzić się do nowego mieszkania jak najszybciej.

Jak skorzystać z usługi wykończenia mieszkania pod klucz?

Aktualnie usługę polegającą na wykończeniu mieszkania pod klucz oferuje wielu deweloperów, którzy sprzedają nowe mieszkania na terenie całego kraju. Dodatkowo, z prac w tym właśnie zakresie można skorzystać we własnym zakresie – wystarczy wybrać firmę, która świadczy tego typu usługi, odbierając wcześniej mieszkanie w stanie deweloperskim.

Kompleksowe i profesjonalne wykończenie mieszkań oraz innych lokali pod klucz oferuje firma Quality Investment z Krakowa. Swoim klientom zapewnia ona pełną obsługę w ramach wykończenia mieszkań o różnych metrażach. W ofercie firmy znajdują się cztery pakiety wykończeniowe w cenach od 790 złotych do 1990 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Dokładne informacje o firmie oraz jej ofercie można znaleźć pod adresem strony internetowej: https://qinvestment.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *