Krzesła kuchenne dla dzieci – zadbaj o swojego malucha!

Wspólne spożywanie posiłków z całą rodziną jest dla wielu osób priorytetem, mającym na celu scalanie rodziny, promowanie jej wartości. Dla każdej pani domu trudnym momentem jest czas obiadu, który trzeba podawać każdemu z domowników w innym pokoju, ponieważ w ciasnym mieszkaniu brakuje choćby niewielkiego wspólnego stołu, który można by nakryć i zjeść posiłek z rodziną.

Na szczęście osoby budujące domy i urządzające swoje mieszkania w większości zdają już sobie sprawę z wagi wspólnych posiłków, więc oprócz kuchni i salonu starają się wyodrębnić jeszcze jedno pomieszczenie strefy dziennej – jadalnię. To rozwiązanie sprawdza się, nawet jeśli ma to być jedynie niewielki stolik w kuchni.

Niestety, niektóre rodziny rezygnują ze wspólnego jedzenia posiłków, gdy na świecie pojawia się dzidziuś. Zmęczona mama nie może na chwilę oderwać się od dziecka, które wymaga ciągłej jej obecności przy nim. W związku z tym często chcąc nie chcąc zjada obiad w biegu, nie używając noża, a tylko samego widelca, po pod pachą trzyma dziecko.

Krzesła kuchenne dla dzieci – rozwiązanie na czas posiłków

To z pewnością nie jest zdrowe ani dla matki, ani dla dziecka, więc trzeba jak najszybciej wprowadzić rozwiązania mające na celu odłożenie dziecka na czas posiłku, ale w taki sposób, by nie czuło się ono odepchnięte ani pominięte. Dziś krzesła kuchenne do karmienia dzieci funkcjonują z powodzeniem nie tylko w restauracjach, ale przede wszystkim w prywatnych mieszkaniach. I są one strzałem w dziesiątkę!

Takie krzesełka dziecięce mają podwyższone nogi, dzięki czemu dziecko spożywa posiłki na wysokości dorosłych. To dla niego ważne, ponieważ siedząc w tej pozycji ma na oku swoich bliskich i nie czuje się odrzucone – ma wrażenie, że jest równie ważne jak oni. Tak usadzone dziecko z reguły czuje się bardzo zadowolone, więc jest spokojne i nie wierci się podczas jedzenia.

Krzesełka posiadają osobny niewielki blat bez ostrych krawędzi, na którym w specjalnych zagłębieniach układa się dziecięce talerzyki i kubeczki z tworzywa. To krzesła, które są specjalnie przystosowane do używania przez dzieci, które totalnie nie potrafią się posługiwać sztućcami – biorą jedzenie do rąk, brudzą wszystko dookoła, wylewają zawartość miseczki na blat.

Dlaczego warto stosować krzesła kuchenne dla dzieci?

Zasady mądrego wychowywania dziecka zalecają, aby stosować takie krzesełka i pozwolić dziecku delektować się pożywieniem na swój własny sposób, choćby to miało skutkować długim sprzątaniem po obiedzie. Taka zabawa stymuluje rozwój dziecka i powoduje, że chętnie sięga ono po zróżnicowane produkty spożywcze. Jest jeszcze jeden ważny aspekt, dla którego zdecydowanie warto mieć ten mebel w swojej jadalni.

Usadzone obok mamy czy taty dziecko w takim krzesełku może być stale przez rodziców kontrolowane, a przy tym pozwala im w spokoju zjeść obiad! Jeśli dokucza Ci brak możliwości wspólnego jedzenia posiłków z rodziną, bo masz malutkie dziecko, które wymaga ciągłej uwagi, zdecydowanie musisz pomyśleć o zakupie specjalnego krzesełka dziecięcego, które przyda się na kolejne 2-3 lata życia dziecka i nauczy go prawidłowych zachowań przy stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *