Kiedy stosować pompę WC?

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez sprawnie działającej kanalizacji. I choć na ogół instalacje tego typu nie przysparzają większych problemów, niekiedy może się zdarzyć, że nastąpi problem z drożnością, a stąd już tylko mały krok do przykrych konsekwencji związanych nie tylko z samą awarią, ale także z koniecznością nieprzyjemnego sprzątania nieczystości. Aby mieć pewność, że taka sytuacja nigdy się nie zdarzy, warto zastosować pompę WC.

Czym jest pompa WC?

Pompa WC to urządzenie o zasilaniu elektrycznym, które służy do przetłaczania ścieków i innych odpadów trafiających do sedesu. W jego wnętrzu znajduje się specjalny kosz wyposażony w ostry nóż tnący, który rozdrabnia wszelkiego rodzaju odpady. Następnie małymi otworami przedostają się one do obudowy, gdzie mieszają się z wodą. Dzięki temu ich konsystencja jest znacznie rzadsza i bez problemu przechodzą przez rury. Urządzenie najczęściej zaopatrzone jest w kilka wejść, dzięki czemu można podłączyć je nie tylko do toalety, lecz także do umywalki, zlewu, zmywarki, wanny czy też pralki. Pompy toaletowe znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Jakie zastosowanie ma pompa WC?

Pompa WC ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie toaleta usytuowana jest poza pionem kanalizacyjnym lub poniżej poziomu odpływu ścieków z budynku. Dzięki niej praktycznie każde pomieszczenie można zaadaptować na łazienkę. W pomieszczeniach, które nie zostały do tego pierwotnie przystosowane można oczywiście położyć tradycyjne rury kanalizacyjne o dużych średnicach, jednak jest to rozwiązanie kosztowne, wiąże się bowiem z koniecznością przeprowadzenia dużego remontu. Znacznie tańszą alternatywą jest zastosowanie rur o mniejszych średnicach. Nie poradziłyby sobie one ze ściekami, gdyby nie pompa WC. Dzięki temu, że rozdrabnia ona przechodzące przez nią zanieczyszczenia, bez problemu przedostają się one przez rury o niewielkiej średnicy i nie ma niebezpieczeństwa, że zostaną one zatkane.

O to, jak wybrać dobrą pompę toaletową zapytaliśmy producenta i dystrybutora pomp z firmy Dambat.

Aby mieć pewność, że pompa będzie działała bezawaryjnie przez wiele lat, należy wybrać urządzenie od sprawdzonego producenta. Da nam to gwarancję, że zostało ono wyprodukowane w oparciu o nowoczesne technologie i najwyższej jakości materiał, co zapewni wieloletnią i bezawaryjną eksploatację.

Podsumowując, pompa toaletowa powinna być stosowana wszędzie tam, gdzie przepływ ścieków może być utrudniony ze względu na niewielką średnicę rur. Dzięki niej wszelkie nieczystości zostaną rozdrobnione i bez problemu trafią do kanalizacji bez ryzyka nieprzyjemnego zatkania instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *