Kabina prysznicowa bez brodzika – jaki odpływ wybrać?

Brodzik w posadce to rozwiązanie, które cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż taki prysznic prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie. Należy wybrać do niego jednak odpowiedni odpływ. Jaki sprawdzi się najlepiej? 

Kabina prysznicowa bez brodzika prezentuje się bardzo efektownie i nowocześnie. Jednak, aby była ona funkcjonalna, należy odpowiednio zaplanować jej budowę. Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak to jest, że taka konstrukcja pozwala na swobodne użytkowanie bez ryzyka rozlania wody po całej łazience. Trafne spostrzeżenie. Rzeczywiście na pozór wydaje się to być dość tajemnicze. Jednak cała tajemnica polega tu na wyborze właściwego odpływu. Jego budowa musi umożliwiać błyskawiczne odprowadzanie wody. Dzięki temu spływa ona bezpośrednio do jego wnętrza. Jakie odpływy sprawdzą się przy kabinie prysznicowej z brodzikiem w posadce?

Odpływ liniowy — styl i funkcjonalność

Jeśli marzy się nam prysznic w posadce, musimy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj odpływu wybrać. Jednymi z najczęściej obecnie montowanych są odpływy liniowe. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Bez wątpienia powodem jest tutaj bardzo nowoczesny design. Odpływ umiejscowiony na całej długości brodzika wyposażony w maskownicę prezentuje się bardzo stylowo i dodaje łazience eleganckiego charakteru. To doskonały wybór dla tych, którzy we wnętrzach zwracają uwagę na każdy detal.

Odpływy liniowe to jednak nie tylko design, ale i funkcjonalność. Podłużny kształt sprawia bowiem, że woda może być odprowadzana z kabiny na całej długości brodzika. Dzięki temu nie gromadzi się w nim, nawet gdy strumień wody jest mocny. Warto wspomnieć też, że taki odpływ zapewnia bardzo łatwe czyszczenie.

Dobry producent odpływów liniowych zapewnia najlepszą jakość produktu. Dlatego też wybierając odpływy liniowe do swej łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę na ich jakość. Ważne, by zarówno maskownica, jak i sam odpływ wykonany był z wysokogatunkowych materiałów, takich jak stal nierdzewna.

Odpływ punktowy — czy warto?

Jak sama nazwa wskazuje, odpływy punktowe pozwalają na odprowadzanie wody w sposób punktowy. Przeważnie umieszcza się go w centralnym miejscu brodzika. Podłoga w tym rejonie powinna być nieco obniżona, by woda mogła swobodnie spływać.

Odpływy punktowe charakteryzują się bardzo minimalistycznym wyglądem. Możemy dopasować do nich odpowiednią maskownicę, a także zabudować ją płytkami. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj odpływu wybierzemy. Uniwersalny design sprawia, że sprawdzą się one w każdej łazience.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *