Jakie zastosowanie ma beton kolorowy?

Beton kolorowy zaczyna podbijać serca właścicieli domów jednorodzinnych. Zastanawiasz się dlaczego? W tym artykule wyjaśnimy Ci na czym polega jego fenomen i przekonujemy, że warto podążać tym trendem.

Beton tradycyjny a kolorowy

Beton obecnie przeżywa drugi renesans, nadając wnętrzom nowoczesny i oryginalny wygląd. Ma tylko jedną cechę, która nie wszystkim odpowiada – jego szarość nadaje zimny charakter wnętrzu, a ocieplenie go nie należy do najprostszych zadań. Dlatego naprzeciw wychodzi beton kolorowy, którego mnogość barw daje szerokie pole wyboru i przede wszystkim pozwala zachować przytulność, nie zaburzając jej swoim zimnem i szarością.

Cechy betonu kolorowego

Beton kolorowy to rodzaj betonu dekoracyjnego, który jest tworzony z klasycznej mieszanki półproduktów o wysokiej jakości. Betoniarnia Wrocław jest jednym z miejsc, gdzie estetyka wykonania jest na najwyższym poziomie, a ilość dostępnych kolorów jest ogromna. Warto dodać, że barwy te nadają indywidualnego charakteru mieszance, dzięki czemu nawierzchnia jest jedyna w swoim rodzaju i co ważne – nie wymaga dodatkowego malowania.

Kształtowanie masy betonowej

Jeśli choć odrobinę znasz się na wykończeniach pomieszczeń, w Twojej głowie może rodzić się pytanie – czy powinieneś używać masy w pionie czy w poziomie. Na szczęście praca z masą betonu dekoracyjnego jest dość prosta, a kształtowanie betonu sprawia, że może być używana i w pionie, i w poziomie. Jego ważną cechą jest również to, że dobrze współgra z innymi elementami wykończeniowymi, na przykład z kostka brukową, metalem oraz drewnem, tworząc oryginalne i stylowe połączenia.

Zastosowanie betonu w domu

Jak już wspomnieliśmy, beton dekoracyjny można stosować we wnętrzu, ale trzeba uważać, aby nie uzyskać zbyt zimnego charakteru, chyba że taki jest Twój cel. Jeśli obawiasz się chłodu, postaw na beton kolorowy i pamiętaj, że w wyborze barwy mogą pomóc Ci specjaliści, dlatego jeśli masz dylemat, nie obawiaj się rozmowy telefonicznej. Beton ten poza możliwościami dekoracyjnymi we wnętrzach, spełni się jako nawierzchnia tarasu i balkonu, nadając im niepowtarzalnego stylu.

Zastosowanie betonu kolorowego w ogrodzie

Beton ma szerokie możliwości zastosowania i poza wykorzystaniem go we wnętrzu, możesz zdecydować się na jego użycie także w swoim ogrodzie. Doskonale sprawdzi się jako budulec ścieżek i alejek ogrodowych, w połączeniu z kostką brukową, jak i bez niej. Dobrze dopasowana barwa sprawi, że beton dobrze wkomponuje się w charakter ogrodu. Wiedzą o tym projektanci parków i przestrzeni publicznych, którzy nierzadko używają tego betonu do tworzenia nawierzchni, takich jak ścieżki rowerowe, alejki spacerowe, chodniki i parkingi.

Jak widzisz beton kolorowy ma szerokie zastosowanie, a dzięki trwałości i wytrzymałości dostarcza nie tylko walory dekoracyjne, ale również funkcjonalność użytkową i jest to wystarczający powód, aby się na niego zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *