Jakie wybrać łóżko do sypialni małżeńskiej, a jakie dla singla?

Nie wiecie jakie wybrać łóżko do sypialni, aby było piękne i wygodne? Asortyment dostępny w salonach meblowych z pewnością nie ułatwia Wam podjęcia decyzji, dlatego dzisiaj przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, które mogą okazać się pomocne w znalezieniu idealnego modelu.

Wygodne łóżko do sypialni – dlaczego jest takie ważne?

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni jest ważny nie tylko ze względu na naszą wygodę, ale i jakość snu. Łącznie przesypiamy około 1/3 całego życia, dlatego warto zadbać o to, aby czas ten był spędzony w komfortowych warunkach. Wygodne łóżko to podstawa, jeśli chcemy, aby sypialnia dobrze spełniała swoje funkcje i była dla nas wymarzonym miejscem do odpoczynku. Pytań dotyczących zakupu tego mebla jest wiele i z pewnością nie będziemy w stanie odpowiedzieć na wszystkie, postaramy się jednak za pomocą kilku praktycznych wskazówek i podpowiedzi rozwiać, chociaż część Waszych wątpliwości.

Zacznijmy więc od najważniejszej kwestii, czyli materiału, bo to on ma największy wpływ na jakość użytkowania i żywotność tego mebla. Nie bez powodu to właśnie łóżka dwuosobowe z drewna zyskały sobie opinię tych najbardziej solidnych i najtrwalszych. Nie znaczy to jednak, że warto brać pod uwagę tylko modele z drewnianą ramą – łóżka tapicerowane, których popularność bardzo wzrosła w ostatnim czasie, wcale nie ustępują im pod tym względem. Pamiętajcie, że dobre i wygodne łóżka dwuosobowe do sypialni niezależnie od zastosowanego materiału mają stabilne konstrukcje i są wykonane z dużą dbałością o detale.

Co warto wiedzieć przed zakupem łóżka?

Przede wszystkim to, że musi mieć odpowiednie wymiary. Dobrze dopasowane łóżko do sypialni nie powinno przytłaczać wnętrza, dlatego należy do jego zakupu podejść z rozsądkiem i nie wybierać pierwszego lepszego modelu “na oko”. Takie zakupy mają sporą szansę zakończyć się fiaskiem, szczególnie w przypadku, gdy do sypialni planujecie wstawić jeszcze inne meble. Jeśli chcecie uniknąć rozczarowania i późniejszego dyskomfortu to przed rozpoczęciem poszukiwań zmierzcie Waszą sypialnię. Łóżko dwuosobowe już samo w sobie ma spore gabaryty, dlatego nie powinno zajmować więcej miejsca niż to konieczne.

Na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę przy wyborze łóżka? Na obecność zagłówka i innych udogodnień, które mogą podnieść komfort użytkowania tego mebla. Łóżka dwuosobowe z zagłówkami są pod tym względem lepszą alternatywą, bo pozwalają na wygodne oparcie pleców. To cenna zaleta szczególnie w przypadku, gdy lubicie czytać przed snem lub macie w zwyczaju oglądać telewizję czy pracować w łóżku. Fajne i zdecydowanie warte uwagi są także rozwiązania, które pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Łóżka dwuosobowe bardzo często posiadają dodatkowe szuflady i pojemniki, w których można przechowywać pościel.

Łóżka dwuosobowe do sypialni małżeńskich

Wróćmy jednak do kwestii związanych z wymiarami, bo to one mają największe znaczenie przy zakupie tego mebla. Łóżka dwuosobowe idealne do sypialni małżeńskich to te o wymiarach 160×200 cm. W salonach meblowych można spotkać także modele o szerokości 180 i 200 cm (do większych wnętrz) oraz 140 cm, które cieszą się zainteresowaniem głównie wśród właścicieli małych sypialni. Warunki lokalowe jakie panują w naszych domach i mieszkaniach są bardzo różne, dlatego czasami możemy mieć problem z wygospodarowaniem większej ilości miejsca na łóżko. Klasyczne modele łóżek dwuosobowych, czyli te o wymiarach 160×200 cm potrzebują dość dużej przestrzeni.

Decydując się na zakup takiego modelu musimy dobrze przemyśleć rozmieszczenie mebli w sypialni. Wygodne łóżko dwuosobowe powinno posiadać minimum 160 cm szerokości i zostać ustawione w taki sposób, aby każda z korzystających osób miała do niego swobodny dostęp. Bardzo ważna w tym względzie jest jego odległość od ściany, która w optymalnej wersji powinna wynosić 80 cm. Nie mniej istotna jest także ilość przestrzeni pomiędzy podłogą a materacem – im wyżej jest on położony, tym większe szanse, że będziemy się dobrze i zdrowo wysypiać. Najlepiej pod tym względem wypadają łóżka kontynentalne i łóżka dwuosobowe o wysokości 40-50 cm.

Łóżka jednoosobowe – idealne dla singli

Oprócz modeli przeznaczonych dla dwóch osób w salonach meblowych można znaleźć także sporo łóżek jednoosobowych. To opcja, która świetnie sprawdza się w sypialniach zajmowanych przez singli lub nastolatków. W przypadku takich pojedynczych łóżek standardowa szerokość wynosi od 80 do 120 cm, a długość 200 cm. Do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych modeli spośród nich należą łóżka jednoosobowe o wymiarach 90×200 cm, które z powodzeniem zapewniają komfort i powierzchnię spania adekwatną do potrzeb jednej osoby. Wybór takiego łóżka niesie korzyści związane nie tylko z ustawieniem, ale i praktycznym wykorzystaniem metrażu sypialni.

Łóżko jednoosobowe to fajna alternatywa, jeśli śpicie sami, a nie macie do dyspozycji zbyt dużej ilości miejsca. To także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chcecie sobie zapewnić wygodę podczas snu nie rezygnując przy tym z dobrej jakości wykonania i pięknej estetyki mebla. Pojedyncze łóżka jakie obecnie proponują producenci to duża różnorodność względem dostępnych materiałów, kolorystyki i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Duży asortyment łóżek dają do wyboru internetowe salony meblowe, w których oprócz mebli, kupisz także piękne akcesoria i dodatki. Na co możesz liczyć w tym temacie? Sprawdź aktualną ofertę sklepu Sfmeble i znajdź wyjątkowe łóżko jednoosobowe, które idealnie wpisze się w wystrój Twojej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *