Jakie są rodzaje bombek choinkowych?

Okresu świąt Bożego Narodzenia wymaga szczególnej oprawy. Chętnie korzystamy z licznych ozdób, dbając o ich skomponowanie z wystrojem domu. W dalszym ciągu wielu z nas zwraca szczególną uwagę na ozdoby na choinkę, która na ten czas staje się centralnym punktem wnętrza. Z pewnością każdy z nas podczas wizyt u bliskich i krewnych podczas Świąt od razu zwraca uwagę na tradycyjne, świąteczne drzewko. Wybór ozdób choinkowych jest ogromny i często możemy złapać się za głowę, gdy trudno dokonać właściwej decyzji. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów bombek – tłumaczymy, kiedy się sprawdzą najlepiej.

Szklane bombki choinkowe

To tradycyjne dekoracje, które zdobią choinki na całym świecie od pokoleń. Bombki choinkowe ze szkła wspaniale mienią się w otoczeniu lampek, są niezwykle delikatne i przywodzą na myśl Święta z czasów naszego dzieciństwa. Dziś ich wzornictwo jest bardzo zróżnicowane – bombki tego typu zdobi się zarówno konwencjonalnie (na przykład z wykorzystaniem pejzaży zimowych) jak i bardziej nowocześnie, odpowiadając na bieżące trendy. Co istotne, niewiele osób zdaje sobie sprawę z renomy polskich szklanych ozdób choinkowych na świecie. Tymczasem nasz kraj jest jednym z największych eksporterów dekoracji tego typu! Wynika to z zastosowania tradycyjnych metod – nasze ozdoby są ręcznie wytwarzane i dekorowane, co wymaga zaawansowanych kwalifikacji. Polskie szklane bombki zdobią drzewka nie tylko w Europie, ale również w obu Amerykach, Azji, a nawet w Afryce. Są produktem luksusowym! W Polsce ich cena nie jest zaporowa, a wrażenie delikatności i fakt, iż każda z bombek jest unikalna, czynią je również doskonałym pomysłem na prezent na Święta.

Bombki na choinkę z tworzywa sztucznego

Dużym zainteresowaniem cieszą się bombki choinkowe z materiałów sztucznych. Plastikowe ozdoby z pewnością wyróżniają się dwiema zaletami: ich cena może być niższa, ale przede wszystkim nie grożą im uszkodzenia, dlatego określa się je też jako bombki nietłukące. Nie mienią się tak pięknie w świetle lampek. Są również produktem masowym – powstają w wyspecjalizowanych fabrykach przede wszystkim w Chinach. Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że od tego, jakie rodzaje bombek zaplanują na dany sezon najwięksi producenci, zależą trendy w zdobieniu choinki.

Bombki ręcznie robione DIY

Na całym świecie rośnie popularność technik DIY – do it yourself, czyli zrób to sam. W Internecie znajdziesz mnóstwo sposobów na to, by samodzielnie wykonać bombki choinkowe na czas Bożego Narodzenia. To wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z rodziną czy bliskimi. Techniki wykonywania takich bombek choinkowych nie są skomplikowane i każdy może z nich skorzystać, nawet wtedy, gdy nie posiada szczególnych zdolności manualnych. Dotyczy to na przykład bombek ze sznurka i balona, które są wyjątkowo prostą i stylową ozdobą. To sposób na to, by choinka była stworzona zgodnie z Waszą koncepcją i marzeniami, a także wspaniała pamiątka czy prezent. Minusem jest fakt, że każda bombka wymaga czasu, dlatego stworzenie dekoracji do ozdobienia całej choinki może być bardzo pracochłonne.

Szkło-Dekor – ręcznie malowane bombki choinkowe

W fabryce Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim każdego dnia powstają niepowtarzalne bombki szklane, wykonywane przez doświadczonych rzemieślników i artystów. Proces jest skomplikowany i wykorzystuje tradycyjne, choć doskonalone z biegiem lat metody. Każda bombka zostaje wykonana przez zespół, w skład którego wchodzą dmuchacze i dekoratorzy. Są zupełnie unikalne – nie ma dwóch takich samych ozdób. Niezwykłe wrażenie sprawia fakt, że bombki szklane powstają w ciągu kilku godzin, jednak do ich stworzenia niezbędne są całe lata doświadczenia, prób i błędów, gromadzenia fachowej wiedzy. Obok fabryki działa sklep firmowy, w którym można zobaczyć różne modele ozdób i stworzyć własną kolekcję. Znajdziesz tam zarówno nowoczesne bombki odpowiadające ostatnim trendom, jak i wzornictwo, które doskonale pamiętamy sprzed lat i które się nie starzeje. Przyjedź i przekonaj się, co potrafią polscy rzemieślnicy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *