Jakie materiały do budowy domu są niezbędne?

Budowa nowego domu to z pewnością dość czasochłonny proces, który wymaga wcześniejszego zaplanowania. Niezbędny okaże się zakup podstawowych materiałów, które będą potrzebne podczas stawiania murów. Ważne okażą się bloczki, beton towarowy, a także drewniane elementy. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, na temat elementarnych materiałów do budowy nowego domu.

Bloczki- jakie mają zastosowanie?

Bloczki wykonane są z betonu i mają kształt prostopadłościanu. Charakteryzują się dość dużą trwałością, a także tym, że mogą być wykonywane z różnych klas betonu. Na rynku znaleźć można wiele różnych rozmiarów, jednak do najpopularniejszych należą te o wymiarach wynoszących 38x25x12 cm i wadze 25 kg. Wykorzystuje się je przede wszystkim do tego, aby wznieść solidne fundamenty. Często z bloczków stawiane są ścianki, a nawet ogrodzenia i garaże- dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji.

Beton towarowy – czym się charakteryzuje?

Beton towarowy to coraz częstsza alternatywa tradycyjnego betonu. Produkowany jest zazwyczaj jedynie w profesjonalnych betoniarniach. Dlaczego jest to tak korzystne rozwiązanie? Przede wszystkim gwarantuje mniejsze koszty, tym bardziej, jeśli potrzebujemy dużej ilości materiału. Dodatkowo to duża oszczędność czasu, bowiem nawet największa ilość betonu zostanie dostarczona bezpośrednio do nas, gotowa do wylania. Warto wspomnieć o dokładnie kontrolowanym składzie, ze względu na automatyczne dozowanie składników.

Drewniane elementy konstrukcyjne

Drewniane elementy konstrukcyjne najczęściej stosowane są w przypadku budowy dachów. Jest to zdecydowanie najistotniejszy materiał w tym przypadku, nie licząc oczywiście samej blachodachówki. Dodatkowo drewno wykorzystywane jest także w wielu postaciach, jak chociażby deski, bale. Te pierwsze usztywniają konstrukcje, natomiast bale służą do podtrzymywania stropu. Najczęstszym gatunkiem drzewa jest sosna i świerk, jednakże spotykane są również inne, mniej popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *