Jakie deski kompozytowe na taras? Podpowiadamy!

Taras to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni przydomowej. Jednym z podstawowych dylematów podczas jego budowy jest wybór materiałów. Dlaczego deski kompozytowe to doskonały wybór i na jakie się zdecydować? Podpowiadamy!

Dlaczego warto zdecydować się na kompozytowe deski tarasowe?

Przydomowy taras to przestrzeń, która sprzyja spotkaniom w gronie najbliższych. Zazwyczaj wykańczany jest deskami drewnianymi lub kompozytowymi. Ta druga opcja w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością – nie bez powodu.

Deska kompozytowa to materiał budowlany, który jest połączeniem tworzywa sztucznego z mączką drzewną lub bambusem. Dzięki temu główne zalety obu materiałów – jak np. wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne czy obciążenia statyczne oraz brak tendencji do deformacji – zostają połączone, a efektem jest deska o wyjątkowych właściwościach. Deski kompozytowe nie wymagają konserwacji ani specjalnej pielęgnacji – ich czyszczenie ogranicza się do użycia zwykłej szczotki i delikatnego detergentu.

Kolejna zaleta to fakt, że są one antypoślizgowe – to wszystko dzięki ich ryflowanej strukturze. Kompozyt to materiał odporny na wilgoć, więc z powodzeniem sprawdzi się w otoczeniu basenów czy oczek wodnych. Co ważne dla osób, które dbają o środowisko, deski tarasowe kompozytowe w 100% podlegają recyklingowi.

Jak wybrać deskę tarasową kompozytową?

Gdy decydujesz się na budowę tarasu, zadbaj o to, aby aranżacja pasowała do otoczenia i stylu, w jakim urządzony jest Twój dom. Wybierając deski w odcieniach szarości i grafitu, nadasz swojemu tarasowi nowoczesnego, minimalistycznego charakteru. Kompozytowe deski w brązowych tonacjach przypadną do gustu wszystkim miłośnikom klasycznych rozwiązań.

Warto wspomnieć, że kompozytowe deski posiadają różnorodne profile i wykończenia – gładkie, szlifowane, szczotkowane (lekko lub mocno). Zdecyduj się na takie, które najbardziej przypadnie Ci do gustu zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym.

Podczas zakupu desek kompozytowych na taras ważny jest również ich wymiar. Deski dostępne w sklepie DLH znajdziesz w kilku wariantach, dzięki czemu zbudujesz taras czy patio o upragnionym wymiarze.

Deski kompozytowe znajdziesz w ofercie DLH!

Szukasz materiału wykończeniowego na taras, patio czy schody? W ofercie DLH znajdziesz deski kompozytowe w aż kilku liniach produktowych: m.in. LUNA, SOLID, SOLID STRUCTURA oraz DUNA. Każde z nich dostępne są w różnych wariantach i wymiarach.

Każda z linii to od 3 do aż 25 lat gwarancji, a oferowane przez DLH produkty posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Zakup desek tarasowych od marki DLH to bezpieczna i przemyślana inwestycja na długie lata!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *