Jaką płytę gazową wybrać? Najnowsze modele płyt gazowych

Wiele osób zastanawia się jaką płytę gazową wybrać do nowoczesnego wnętrza. Wiąże się to z koniecznością połączenia estetyki i funkcjonalnością, co, jednak, jak się okazuje nie jest trudne, dzięki inwokacyjnym płytom gazowym.

Nowoczesna płyta gazowa

Tradycyjne płyty gazowe kojarzą się z palnikami, kratkami i rusztem, który czasami trudno utrzymać w czystości. Tymczasem nowoczesna płyta gazowa nie musi ich posiadać. Alternatywą są, obecnie palniki umieszczone pod pod ceramiką, które pozwalają na łatwe utrzymanie płyty w czystości. Z kolei gładka, lśniąca powierzchnia, pozbawiona zakamarków i załamań, pozwala na zachowanie nienagannego ładu na zewnątrz i efektywnie prezentuje się na tle innych części designu kuchni. Ma to duże znaczenie, ponieważ w kuchni chcemy zachować ład i czystość, zwłaszcza, gdy jest ona połączona z np. pokojem dziennym lub jadalnią, a, co za tym idzie, „wszystko jest na wierzchu”.

Nowoczesna płyta gazowa posiada również unikalny design, łączący się z wystrojem kuchni. Nowoczesne płyty wyróżnia m.in. większa powierzchnia ceramiki. Nowy wygląd uzyskuje się także poprzez takie elementy jak np. panel sterowania ze sliderem z 9-stopniowym poziomem mocy, co pozwala usprawnić codzienną obsługę. Do atutów stosowanych obecnie rozwiązań zalicza się także kratki wylotowe, które są estetyczne.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Innowacyjne płyty posiadają

indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Dzięki temu, kiedy coś wykipi – płyta wyłącza się sama i daje sygnał dźwiękowy. Kolejnym elementem, dającym poczucie bezpieczeństwa jest zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Cały proces spalania pozostaje pod kontrolę, dzięki czemu widoczne są komunikaty o tym, że np. powierzchnia jest gorąca i nie należy jej dotykać, lub, że np. skończył się gaz w butli.

Płyta gazowa bez płomieni OPTIMA – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie w kuchni
Płyty gazowe OPTIMA stanowią innowacyjne rozwiązania, przeznaczone do nowoczesnych przestrzeni. To też połączenie wygody korzystania z nich z bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Pozwalają, co istotne, na oszczędność.

Ciekawym rozwiązaniem jest jeden z produktów OPTIMA: płyta z gazem pod szkłem i następczyni standardowej płyty Solgaz GPC. Płyta dostępna jest w różnych wariantach: 2+1, 3+1, 4+1 oraz 4+2. To opcje z różną liczbą palników, co odpowiada potrzebom rodziny i liczbie członków. I tak, jeśli jesteś singlem, mieszkasz sam i rzadko korzystasz z własnej kuchni – wówczas płyta z dwoma palnikami w zupełności wystarczy. To też dobre rozwiązanie dla osób starszych, stołujących się na mieści. Z kolei w przypadku dużej rodziny sprawdzi się płyta gazowa bez płomieni OPTIMA 4+2, idealna dla osób, które dużo i często gotują. Jest dopasowana do szafki o szerokości 80 cm, co jest standardem w większości polskich kuchni.

Innowacyjna płyta gazowa bez płomieni OPTIMA to rozwiązanie warte uwagi nie tylko ciekawe w zakresie estetyki, ale też w kwestii oszczędności. Płyta gaz pod szkłem Optima zużywa do 50% mnie gazu niż tradycyjna, a spalanie odbywa się w sposób cykliczny. Oznacza to, że pobór gazu odbywa się tylko wtedy, kiedy powierzchnia odpowiednio nagrzeje się.

płyta gazowa pod szkłem - Solgaz Optima

Ciekawą opcją w modelach kuchni OPTIMA jest również dodatkowe pole, oznaczone paskami, które nagrzewa się podczas gotowania, ale nie pobiera gazu. To rozwiązanie dospawane do takich sytuacji jak np. podgrzewanie gotowych dań.

Więcej informacji na temat innowacyjnej płyty gazowej znajdziesz w poniższym materiale wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *