Jaką kołdrę wybrać?

Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać?

Nie da się ukryć, że wybór kołdry może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Jak wiadomo odpowiednio dobrana pościel, w dużym stopniu ma wpływ na komfort naszego snu. To czym się przykrywamy, może więc skutecznie utrudnić lub ułatwić nam zasypianie. Kołdra powinna być przede wszystkim przewiewna, bez względu na to, czy mówimy o pościeli letniej, czy też pościeli zimowej. Jednak wiele osób wciąż się zastanawia, jaką kołdrę wybrać, by dobrze spać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z portalem glossei.pl!

Kołdra letnia, zimowa czy może jednak całoroczna?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, jaką kołdrę wybrać ze względu na sezon. Można powiedzieć śmiało, że kołdra na lato musi być przewiewna i lekka. Dzięki temu będzie ona wstanie załagodzić nagłe wzrosty temperatury, a co więcej zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza. Idealnie sprawdzą się kołdry naturalne, które zapewniają dobrą przepustowość powietrza, a co więcej, pomagają uregulować temperaturę nawet w upalne, letnie noce. Dodatkowo odprowadzi ona również nadmiar wilgoci. Warto również zwrócić uwagę na to, by kołdra na lato nie miała zbyt wielkich gabarytów, dzięki czemu będziemy mogli ją łatwo zabrać ze sobą na wakacje. Przejdźmy teraz do sezonu zimowego. Jaka kołdra sprawdzi się w tym okresie? Przede wszystkim taka, która będzie wstanie utrzymać ciepło, gdy temperatury na zewnątrz, a także i w pomieszczeniu spadają poniżej zera. Wówczas idealnie sprawdzą się kołdry puchowe. Dlaczego? Otóż wypełnienie tego typu sprawdzi się w przypadku niezwykle wymagających osób, które stawiają na higienę i komfort snu. Kołdry puchowe są przewiewne, lekkie, a także sprężyste, dzięki temu możemy mieć wrażenie, że śpimy jak pod przysłowiową chmurkę. W przypadku kołder puchowych istnieje również możliwość dopasowania ilości wypełnienia, a co za tym idzie możemy taką kołdrę dobrać w zależności od sezonu lub po prostu postawić na model całoroczny.

Kołdra bawełniana- model dla wymagających

Idealnym rozwiązaniem, bez względu na sezon mogą okazać się kołdry bawełniane. Dlaczego? Otóż mają one wiele zalet i co więcej od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Do największych zalet kołdry bawełnianej możemy zaliczyć:

  • przewiewność
  • lekkość
  • brak alergenów, dzięki czemu zapewni ona komfortowy i spokojny sen nawet osobom borykającym się z różnego rodzaju uczuleniami

Warto również wspomnieć o tym, że kołdry bawełniane idealnie przepuszczają powietrze, a co za tym idzie latem, uchroni nas ona przed przegrzaniem, zimą zaś będzie nad odpowiednio ogrzewała. Ważną cechą kołdry bawełnianej jest również jej higroskopijność, a co za tym idzie kołdry bawełniane z łatwością będą wchłaniać wilgoć co jest niezwykle istotne latem, kiedy mamy tendencje do pocenia się w nocy. Warto również wspomnieć o innych zaletach pościeli z tego materiału. Jest ona niezwykle praktyczna, a co więcej spokojnie możemy ją prać w wysokich temperaturach. Kołdra bawełniana nie wymaga również krochmalenia i przez długi czas zachowa swój świetny wygląd – podpowiada redaktor naczelna portalu dla kobiet.

Jaką kołdrę wybrać ze względu na jej poszycie?

Wypełnienie kołdry jest niezwykle istotne, jednak nie mniej ważne jest również jej poszycie. Warto wiedzieć, że samo wypełnienie kołdry odpowiada przede wszystkim za właściwości termoregulacyjne i antyalergiczne, dlatego tak często rekomenduje się kołdry naturalne, kołdry puchowe lub kołdry bawełniane. Warto jednak wiedzieć o tym, że to poszycie ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. W związku z tym, ważne jest to by materiał był przyjemny dla skóry, a także by dał nam poczucie, że otula on nasze ciało. Poszycie może być wykonane zarówno z materiału naturalnego, ale także z materiału syntetycznego. Wówczas znów dobrym rozwiązaniem okazuje się kołdra, której pokrycie jest wykonane z bawełny. Nie tylko zapewni nam to higienę snu, ale także- co już zostało wspomniane- świetnie zaabsorbuje wilgoć i zadba o prawidłową cyrkulację powietrza zarówno zimą jak i latem. W tym momencie warto również zwrócić uwagę na kołdry, których poszycie zostało wykonane z mikrofibry. Wówczas będzie ono miękkie, a także wytrzymałe, a po upraniu wyschnie niezwykle szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *