Jak wybrać wygodny materac do sypialni?

Łóżko jest meblem, bez którego nie możemy stworzyć prawdziwej sypialni. Jest to element, który zapewnia nam miejsce do komfortowego wypoczynku i relaksu. Podczas snu nasz organizm może się zregenerować. Jednak aby tak było musimy zainwestować w odpowiednio dobrany materac. Możemy zakupić materace lateksowe, sprężynowe lub materace kieszeniowe. Odpowiednio dobrana twardość materaca będzie miała wpływa na nasze zdrowie fizyczne, a także psychicznie. Właśnie dlatego warto poświęcić czas i poznać dostępne materace Łódź. Oferta jest różnorodna i każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie.

Poznaj powody, dla których wybór materaca jest bardzo ważny

Jeśli mamy tylko możliwość i wielkość sypialni na to pozwala, warto zainwestować w duże i komfortowe łóżko wyposażone w odpowiedni materac. Oczywiście wersalki, czy łóżka tapicerowane również spełnią swoją funkcję, ale nie zapewnią wystarczającej wygody. Ponieważ śpimy około ośmiu godzin dziennie, możemy oszacować, że 1/3 swojego życia spędzamy w łóżku. Właśnie dlatego priorytetem powinny być wygodne materace wykonane na przykład z pianki termoelastycznej. W tym celu warto wyszukać materace łódź sklep, gdzie czekają na nas materace sprężynowe, kieszeniowe, czy lateksowe w rozsądnej cenie i różnych rozmiarach. Prawidłowy dobór materaca zagwarantuje zdrowy sen, regenerację sił i prawidłowe podparcie dla kręgosłupa.

Jak wybrać idealny materac?

Na temat zdrowego snu możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów. Dwie rzeczy pozostają jednak niezmienne. Pierwsza to odpowiednia ilość snu. Druga natomiast dotyczy prawidłowo dobranego materaca. Na temat jego twardości krąży wiele mitów. Jego zadanie jest jednak proste. Ma dobrze podpierać nasz kręgosłup zmęczony po ciężkim dniu. Odwiedzenie sklepu z materacami pozwoli dopasować go do naszych potrzeb. Powinien być adekwatny do naszego wzrostu oraz wagi, która jest prawdziwym wyznacznikiem nośności, czyli twardości materaca.

Model za miękki sprawi, że będą bolały nas plecy. Zbyt twardy sprawi, że ciało będzie się męczyć. Wybierając materace łóżka, czy maty, które kładziemy na materacu, powinniśmy się kierować zdrowym rozsądkiem. Naszym priorytetem będzie materac, który dostosuje się do krzywizn kręgosłupa. Dla osób lekkich wystarczą miękkie materace. Jeśli jednak ważymy nieco więcej, to lepiej poszukać materaca twardszego, który da lepsze oparcie dla naszego ciała. Ważnym aspektem jest również jego długość. Warto w tej kwestii kierować się zasadą, że powinien być dłuży o minimum 20 cm w stosunku do naszego wzrostu.

Pozycja, w której śpisz ma znaczenie!

Jeśli poszukujesz materaca, powinieneś przeanalizować swoją pozycję snu. Również do niej warto dopasować jego twardość. Ciężar ciało osób śpiących na wznak lub na brzuchu rozkłada się równomiernie. Z kolei w przypadku osób śpiących na boku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Części ciała, takie jak ramiona i biodra powinny zagłębiać się w materacu. Aby tak było musi on być stosunkowo elastyczny. Analizując swoją pozycję snu warto także zwrócić uwagę na okolicę lędźwi. Dotyczy to w szczególności osób, które odczuwają bolesność tego odcinka.

W tej przestrzeni kręgosłup ani nie powinien się zbyt mocno wyginać, ani za mocno wpadać w materac. W takim przypadku dość dobrze sprawdzi się materac o średniej twardości. A co, jeśli nie umiemy określić jednej, wiodącej pozycji, w której śpimy? W takim wypadku najlepszym rozwiązanym będzie materac aktywnie dopasowujący się do zmian. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, zakup materaca warto skonsultować z naszym ortopedą, który z pewnością doradzi, jaka twardość będzie dla nas optymalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *