Jak wybrać narożnik do salonu?

Odpowiedni wybór mebli do mieszkania, niezależnie, czy dopiero co kupionego, czy też już umeblowanego, to prawdziwe wyzwanie. Odpowiedni dobór wielkości, koloru i innych niezwykle ważnych funkcji może być przytłaczający – szczególnie dla kogoś, kto nie jest w pełni obeznany z branżą meblarską. Przeczyta poniższy artykuł i dowiedz się dokładnie, na co zwrócić uwagę, wybierając narożnik do salonu w Twoim wymarzonym mieszkaniu.

  1. Jak ustawić narożnik w salonie?
  2. Jak dopasować kolor narożnika do koloru ścian?
  3. Ciemny narożnik do salonu – w jakich wnętrzach się sprawdzi?
  4. Jak wybrać wielkość narożnika do salonu?
  5. Jakie funkcje może pełnić narożnik w salonie?

Jak ustawić narożnik w salonie?

Zanim zdecydujesz się na konkretne ustawienie narożnika, zastanów się przede wszystkim, jaką główną funkcję będzie sprawował narożnik. Zwróć także uwagę na wielkość pokoju. Duży wybór narożników pozwala na  odpowiednie dobranie mebla w zależności od wielkości salonu. Być może narożnik lepiej będzie się sprawował niedaleko okna? A może lepiej będzie, gdy postawisz go niedaleko drzwi? Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Przede wszystkim nie ustawiaj narożnika w przejściu – utrudni to komunikację domownikom oraz przemieszczanie się po domu. Jeśli chcesz, postaw narożnik koło okna bądź balkonu, jednak pamiętaj, aby okno swobodnie mogło się otwierać. Zwróć także uwagę, aby narożnik stał w takim miejscu, żeby swobodnie można było z niego oglądać telewizję.

Jak dopasować kolor narożnika do koloru ścian?

Odpowiednie dopasowanie mebli do wystroju już gotowego wnętrza, to nie lada wyzwanie. Postaram Ci się nieco je ułatwić. Pamiętaj, że kolor narożnika nie może zlewać się ze ścianą. Jeśli ściana ma brzoskwiniowy kolor, narożnik lepiej, żeby nie był pomarańczowy. Możesz natomiast postawiać na kontrasty. W przypadku ciemnych mebli czy ścian, jasny narożnik będzie się dobrze prezentował i nieco ożywi wnętrze. Dzięki temu będziesz czuł, że masz więcej energii. Jeśli w Twoim pomieszczeniu masz już ustalone określone kolory dominujące, możesz także kupić narożnik, który swoim kolorem będzie korespondował z resztą mebli. Dzięki temu cały wystrój wnętrza będzie wyglądał na dopasowany oraz spójny. Te dwa elementy z kolej decydują o tym, że we wnętrzu czujemy się po prostu przytulnie i dobrze. Chcemy też wtedy spędzać w nim czas, bo jest nam przyjemniej.

Ciemny narożnik do salonu – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Ciemny narożnik, co ciekawe sprawdzi się zarówno w tradycyjnych (klasycznych) wnętrzach, jak również nowoczesnych. Tradycyjne wnętrza świetnie wyglądają, gdy zdobią je ciemne meble, dlatego też ciemny narożnik wydaje się być naturalną konsekwencją. W przypadku wnętrz nowoczesnych, ciemne, jak i jasne meble wyglądają modernistycznie i ciekawie. Ciemne kolory, które świetnie się sprawdzą w nowoczesnym wnętrzu to czarny, bordo, granat i butelkowa zieleń. Ciekawym urozmaiceniem ciemnych narożników mogą być kontrastujące poduszki w pastelowych lub wręcz jaskrawych barwach.

Jak wybrać wielkość narożnika do salonu?

Przede wszystkim zastanów się nad tym ile osób jednocześnie i w jakim celu będzie korzystać z narożnika. Jeśli narożnik ma pełnić funkcję miejsca odpoczynku czy spotkań przy kawie nie musi on być przesadnie duży. Jeśli natomiast z narożnika jednocześnie będzie korzystało kilka osób, na przykład podczas wspólnego jedzenia obiadu, zwróć uwagę na komfort. Na małym narożniku, owszem, zmieści się dużo osób, jednak ich komfort będzie znacznie ograniczony lub wręcz zmniejszony do zera. Jeśli natomiast narożnik ma być miejscem przeznaczonym do spania, zwróć szczególną uwagę, aby był on odpowiednio długi. Nie zapominaj także, że narożnik nie może utrudniać komunikacji mieszkańców, a także musi zmieścić się w pomieszczeniu. Co to znaczy? Tylko tyle, że do bardzo malutkiego pokoju, lepiej nie kupować bardzo dużego narożnika J

Jakie funkcje może pełnić narożnik w salonie?

Narożnik, z którego domownicy będą korzystać w salonie, to przede wszystkim miejsce wypoczynku zarówno po pracy, jak i po szkole. W końcu każdy domownik czasem lubi chwilę odpocząć bez konieczności wypełniania miliona obowiązków. Być może mieszkańcy lubią rozprostować się i poleżeć chwilę na narożniku po pracy/ szkole? Narożnik także może pełnić funkcję miejsca, z którego domownicy swobodnie będą oglądać telewizję lub też na którym będą czytać książki. Jeśli tak, to zwróć uwagę na to, aby telewizor był dobrze widoczny lub też, żeby na narożnik mogło swobodnie padać światło dzienne. Mebel, jakim jest narożnik, doskonale sprawdzi się także jako miejsce spotkań podczas wspólnej kawy lub obiadu, na który przyjdzie cała rodzina. Weź pod uwagę wielkość narożnika, aby swobodnie mogli na nim usiąść wszyscy Twoi Goście. Ostatnia funkcja dotyczy także spania. Narożnik daje możliwość wypoczynku w trakcie dnia, ale także w trakcie nocy. Może on bowiem z dużym powodzeniem pełnić funkcję łóżka dla dwóch osób. Zwróć wtedy uwagę na jego długość oraz szerokość – dzięki odpowiedni dobranemu narożnikowi rano obudzisz się pełen pozytywnej energii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *