Jak wybrać idealne mieszkanie?

W obliczu decyzji o zakupie mieszkania musisz odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących własnych priorytetów i samej nieruchomości. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, szukając wybranej lokalizacji, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Określ swój budżet

Ważnym aspektem jest określenie naszego budżetu. Wkład własny, jakim dysponujemy, ma bezpośredni wpływ na wiarygodność, a tym samym na wybór mieszkania. Wybierając mieszkanie wg kryteriów deweloperskich, do kosztu zakupu mieszkania musimy doliczyć koszty remontów. W dzielnicy Zabłocie mieszkania kosztują średnio 12 500 zł za 1 mkw.

Przeanalizuj potrzeby mieszkańców

Dobre planowanie to podstawa skutecznego działania. Z tego powodu w pierwszym kroku warto zastanowić się jak chcielibyśmy urządzić nasze przyszłe mieszkania i na tej podstawie stworzyć wizję naszego wymarzonego M. Jakie pomieszczenia i funkcje są potrzebne, a co do których możemy być bardziej elastyczni? Czy kuchnia ma być osobnym pomieszczeniem, czy wystarczy aneks kuchenny? Który pokój powinien być największy? Zagadnienia te są ściśle związane z całkowitą powierzchnią mieszkania i innymi ważnymi parametrami wpływającymi na przyszły komfort życia.

Wybierz lokalizację

Przed zakupem mieszkania należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni, skąd uzyskamy informacje o planowanych inwestycjach w pobliżu. Gdy spojrzymy w dół na panoramę z okna, może się okazać, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy kuchnię sąsiada, bo pod naszym oknem powstanie kolejny blok. Lokalizacja ma realny wpływ na atrakcyjność inwestycji, co wiąże się z kosztami. W tym przypadku musimy znaleźć kompromis, biorąc pod uwagę, czy wybrany teren jest przystępny cenowo i czy nie jest przepłacany pod względem jakości inwestycji. Niepokojąca może być również lokalizacja mieszkania w odniesieniu do takich punktów jak wjazd do garażu podziemnego, plac zabaw czy śmietnik. Należy wziąć pod uwagę, że dzieci bawią się głośno wokół placu zabaw, zwłaszcza latem.

Wybierz i sprawdź dewelopera

Jeśli uda nam się znaleźć mieszkanie spełniające nasze kryteria, warto na tym etapie przyjrzeć się deweloperowi. Sprawdźmy finanse dewelopera, jego ostatnie projekty i co sądzi o firmie. Przyjrzyjmy się również prospektowi informacyjnemu, w którym znajdziemy informacje o deweloperze, interesujących nas inwestycjach oraz konkretnych mieszkaniach. Przyjrzyjmy się planowanym terminom zakończenia poszczególnych etapów budowy oraz planowanym terminom przeniesienia praw do nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *