Jak wybrać idealne drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne wydawać się mogą niewiele znaczącym elementem wykończenia domu. Jednak dokonując wyboru należy mieć na uwadze kilka istotnych czynników, tak by spełniały swoje zadanie oraz pasowały do wystroju domu czy mieszkania.

Drzwi wewnętrzne – typy i rodzaje

Przede wszystkim drzwi wewnętrzne dzieli się ze względu na sposób ich otwierania, wyróżnia się więc:

  1. drzwi tradycyjne, uchylne z ościeżnicą- sprawdzają się w większości pomieszczeń w domu. Ich szczególną zaletą jest możliwość wyboru, w którą stronę mają się otwierać, dzięki temu można dopasować je do niemal każdego pomieszczenia. Tego typu drzwi wewnętrzne składają się najczęściej ze skrzydła, futryny i zawiasu. Skrzydła występują w dwóch wariantach- płyty i płyciny.
  • drzwi płytowe wykonane są z dwóch jednolitych płyt osadzonych w ramie z laminatu drewnianego. Przestrzenie między płytami wypełnia się zazwyczaj płytami pilśniowymi lub kartonowymi.
  • drzwi płycinowe- ich konstrukcja opiera się na ramie i płycinach, czyli wypełnieniach w różnorodnych formach i rozmiarach, są to np. deski lub przeszklenia.
  1. drzwi przesuwne – to drzwi stosowane wszędzie tam, gdzie zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, czyli w zabudowie w ścianie lub w systemie naściennym.
  2. drzwi harmonijkowe – inaczej drzwi składane, sprawdzą się świetnie w małych pomieszczeniach. Zarówno przesuwne jak i harmonijkowe używane są nierzadko do odgrodzenia pomieszczenia w pomieszczeniu.

Jak dobrać właściwe drzwi wewnętrzne

Najistotniejsze to dostosować drzwi do typu pomieszczenia i funkcji jaką mają pełnić. Drzwi mają pomóc wyciszyć pomieszczenie, wentylować je czy oświetlić? Do łazienki wybieramy takie z przeszkleniami i kratkami wentylacyjnymi, do sypialni lub pokoju dziecięcego drzwi ozdobne, zapewniające poczucie prywatności i intymności. Nie bez znaczenia jest też kolor stolarki drzwiowej, obecnie jest tak duży ich wybór na rynku, że bez trudu można dobrać je do designu pomieszczeń.

Najlepsze drzwi wewnętrzne Łódź

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić drzwi nowoczesne, tradycyjne, drewniane, czy też przeszklone, gdy tylko określimy swoje potrzeby, wybór będzie prosty. Sklep Vrata gwarantuje swoim klientom drzwi, które doskonale spełnią wszelkie funkcje zarówno w domach, mieszkaniach i przestrzeniach biurowych a także w obiektach handlowo-usługowych. Ich funkcjonalność, jakość wykonania oraz atrakcyjna cena to niewątpliwe atuty. Kupując najlepsze drzwi wewnętrzne Łódź zapewniasz piękne i praktyczne wykończenie swoich pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *