Jak wybrać cichy okap kuchenny?

Dobrej klasy okap kuchenny powinien pracować nie tylko sprawnie i wydajnie, ale również cicho. W jaki sposób wybrać cichy okap kuchenny? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? W poniższym artykule znajdziesz sprawdzone porady.

  1. Głośność okapu kuchennego – kiedy okap jest cichy a kiedy głośny?
  2. Dlaczego okap zaczął głośniej pracować?
  3. Jak wyciszyć okap kuchenny?
  4. Nowoczesne okapy kuchenne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Głośność okapu kuchennego – kiedy okap jest cichy a kiedy głośny?

Profesjonalny, dobry jakościowo okap powinien być cichy. Jest to istotny parametr, który wpływa na codzienne funkcjonowanie oraz komfort wynikający z pracy urządzenia. Sprzęt głośny może w znaczący sposób uprzykrzyć pracę w kuchni. Jest to szczególnie istotne w przypadku salonów połączonych z aneksem kuchennym. W takiej sytuacji głośne działanie urządzenia może negatywnie wpłynąć na codzienne życie oraz wygodę domowników przebywających w salonie, oglądających telewizję, czytających książki czy też po prostu prowadzących rozmowę. Dlatego też kupując okap, warto dołożyć nieco starań i wybrać ten cechujący się cichą pracą. Przyjmuje się, że o cichym urządzeniu można mówić w sytuacji, kiedy jego głośność wynosi maksymalnie 50 db na biegach początkowych. Warto wiedzieć przy tym, że wpływ na poziom głośności sprzętu ma nie tylko konkretna specyfikacja podzespołów konkretnego okapu, ale również materiał, z którego jest on wykonany. Dobrej jakości urządzenia wykonane są z wysokogatunkowej blachy. Cechują się ponadto stabilną konstrukcją, która gwarantuje, że w trakcie użytkowania nie dojdzie np. do obluzowania niektórych elementów i w efekcie do głośnych drgań całego sprzętu.

Więcej szczegółowych informacje na temat poziomu głośności okapu oraz wyboru najbardziej cichego urządzenia, znaleźć można na stronie internetowej: https://solgaz.eu/blog/jak-wybrac-cichy-okap-kuchenny/.

Dlaczego okap zaczął głośniej pracować?

Zdarzają się sytuacje, kiedy cichy okap zaczyna po pewnym czasie głośno pracować. Ten stan może mieć kilka przyczyn. Do najczęstszych zaliczyć można zanieczyszczenie filtrów węglowych, co przyspiesza pracę silnika i w rezultacie zwiększa jego głośność. Dlatego też należy regularnie sprawdzać stan czystości filtrów. Ponadto na głośność sprzętu wpływ może mieć również niedrożność komina wentylacyjnego. Drożny, a przy tym prawidłowo zamontowany komin wpływa na cichą oraz skuteczną pracę urządzenia. Istotna jest również średnica kanału wentylacyjnego. Zbyt mała średnica może zatrzymywać powietrze, co również ma wpływ na głośność działania okapu.

Jak wyciszyć okap kuchenny?

Czy głośny okap kuchenny można wyciszyć? Są na to pewne sposoby. Podstawą jest dokładne czyszczenie urządzenia, w tym zwłaszcza filtrów węglowych. Jeśli są one mocno zabrudzone, można je nawet wyczyścić w zmywarce albo też spróbować zanurzyć na 15 minut w roztworze wody z płynem do naczyń i sodą oczyszczoną.

Nowoczesne okapy kuchenne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nowoczesne modele okapów kuchennych cechują się wieloma zaletami. Przede wszystkim mają bardzo dobre parametry użytkowe, są wydajne oraz funkcjonalne. Co istotne, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zapewniają również cichą i skuteczną pracę. Dlatego też jeśli szczególnie zależy nam na niehałaśliwym działaniu tego sprzętu, warto zdecydować się na nowoczesny okap od sprawdzonego producenta. Szeroki wybór nowoczesnych, eleganckich, a przy tym cichych okapów do kuchni, znaleźć można w polecanym sklepie internetowym https://solgaz.eu/okapy/.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *