Jak urządzić kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

Przydomowy ogród to miejsce, które pozwala nam cieszyć się bliskością natury i odpoczywać na świeżym powietrzu. Jednym wystarczy kawałek trawnika, na którym mogą położyć się na kocu, a inni chcą mieć ładnie zaaranżowaną przestrzeń wypoczynkową. Zobaczmy, jak urządzić kącik wypoczynkowy w ogrodzie, by korzystać z pełni jego możliwości.

Wybierz miejsce

Urządzanie kącika wypoczynkowego warto zacząć od wyboru miejsca, w którym się on znajdzie. Miejsce do wypoczynku może znajdować się na tarasie, ale może to być również wybrany kawałek ogrodu. Wiele zależy od tego, czy lubisz wypoczywać w cieniu drzew, czy wolisz korzystać z uroków słońca. Wpływ na wybór miejsca ma również widok, który z niego się roztacza, cisza, która tam panuje lub inne warunki sprzyjające odpoczynkowi.

Może masz w swoim ogrodzie miejsce, które w zależności od pory dnia jest mocno nasłonecznione lub zacienione? Być może to właśnie tam będzie najkorzystniejsze miejsce do stworzenia kącika wypoczynkowego. Wybierając je musisz mieć jednak świadomość, że będziesz musiał dostosować się do aktualnie panujących tam warunków, co latem może oznaczać wielki upał, a jesienią z kolei brak możliwości wygrzania się na słoneczku, gdy nad tym miejscem będzie już cień. Warto zatem rozważyć wybór miejsca raczej słonecznego, a zacienienie regulować z pomocą parasola lub markizy.

Wybierz wyposażenie

Masz już wybrane miejsce na kącik wypoczynkowy, więc czas najwyższy zadbać o jego wyposażenie. Możesz wybrać drewniane meble ogrodowe, bardzo swojskie i przypominające wiejską sielankę albo wręcz przeciwnie, meble designerskie, które są nie tylko wygodne, ale i świetnie się prezentują. Wygodnie usiądziesz na nich podczas popołudnia w ogrodzie, ale jeśli chcesz naprawdę dobrze wypocząć, to polecamy hamak ogrodowy. Rozpięty pomiędzy drzewami lub umieszczony na specjalnym stelażu powolnym kołysaniem przyczyni się do doskonałego odpoczynku. To idealne miejsce na to, by zaszyć się w ciszy, odpocząć od codziennej bieganiny, skorzystać z możliwości patrzenia w niebo, czytania książki czy poobiedniej drzemki. Każda z tych niespiesznych aktywności to świetny sposób na relaks, po którym wstaniesz, by ze zdwojoną energią wrócić do codziennych wyzwań.

Pamiętaj o dodatkach

Wybierając wyposażenie swojego kącika wypoczynkowego nie zapomnij też o dodatkach. Miękkie poduszki uprzyjemnią dłuższe rodzinne i przyjacielskie biesiady, ciepły koc otuli Cię w chłodne letnie wieczory, a delikatna moskitiera pozwoli zapomnieć o uciążliwościach związanych z komarami. Pomyśl również o świecach, pochodniach lub lampionach, które dodadzą ciepła aranżacji kącika wypoczynkowego i wprawią Cię w przyjemny nastrój podczas wypoczynku. Zapalone wieczorem będą przyciągać wzrok delikatnie poruszając się na wietrze, kojąc zmysły i przywracając równowagę wewnętrzną nawet po bardzo stresującym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *