Jak tanio odświeżyć swój dom?

Chociaż łatwo jest dać się ponieść najnowszym trendom wnętrzarskim, artykułom domowym z nowego sezonu i inspirującym projektom renowacji, które widzisz w telewizji, mediach społecznościowych i na Pintereście, nadanie Twojemu domowi nowego, świeżego wyglądu nie musi kosztować fortuny. Jeśli Twój dom wymaga remontu stylu, ale nie masz środków na zakup nowych mebli lub remont kuchni, istnieje wiele sposobów pracy z tym, co masz. Od odnawiania lub po prostu przestawiania mebli po gruntowne sprzątanie domu, oto sześć sprytnych sposobów na odświeżenie i odnowienie domu.

Oczyść swój dom

Po pierwsze: posprzątaj swój dom. Tak, brzmi to jak ogromna, nudna praca, ale jeśli zrobisz to pokój po pokoju, jest to wykonalne – nie wspominając o niesamowicie satysfakcjonującym. Wyczyść szuflady, półki i ukryte schowki i zadaj sobie pytanie: kiedy ostatnio faktycznie to użyłem / pokazałem? Czy mi się to w ogóle podoba? Celem jest pozbycie się bałaganu. Duże meble można sprzedać, mniejsze przedmioty można przekazać na cele charytatywne, a wszystko inne można wyrzucić. Proces może chwilę potrwać, ale trzymaj się go.

Wyeksponuj swoją kuchnię

Odważ się na wszystko. Ta wskazówka nie jest dla każdego domu, ale jeśli zdecydujesz się na nią, otworzy zagraconą kuchnię i zmusi Cię do utrzymania porządku. Wszystko, co musisz zrobić, to zdjąć drzwi szafki (tyle, ile chcesz), aby stworzyć iluzję większej przestrzeni. Alternatywnie możesz powiesić kilka zawieszanych na ścianie półek, jeśli masz pustą ścianę. Nadaj swojej kuchni świeży, nowy wygląd, tworząc lub dodając otwarte półki i eksponując swoją ulubioną ceramikę, szkło i książki kucharskie.

Nadaj ścianom nowego charakteru

Malowanie lub dekorowanie ściany nadaje jej niezwykłego charakteru. Jednak przy malowaniu jak i dekorowaniu ścian potrzebny jest niemały budżet na sam materiał jak i fachowców. Przykładowo malowanie ścian to koszt od 20 zł/m2 a położenie „cegieł” to już nawet 50 zł/m2. Istnieje jednak tańsza alternatywa, która jest banalnie łatwa w montażu. Naklejki na ścianę 3D są po prostu naklejane prosto na odtłuszczoną i czystą ścianę a gdy się znudzą możesz je odkleić. Jest wiele naklejek na ścianę we wzorze cegieł lub ciekawych struktur. Naklejki na ścianę można oczywiście też pomalować. W przypadku budżetowego oraz szybkiego remontu raczej nie znajdziemy nic alternatywnego.
Zmień układ mebli

Gdy twój dom będzie czysty i uporządkowany, zacznij poruszać się po niektórych meblach.
Dobrze wykonana prosta czynność zmiany aranżacji pomieszczenia maksymalizuje powierzchnię podłogi i odmładza przestarzałe obszary. Nasza rada? Baw się rozmieszczeniem, pracując wokół punktu centralnego. Może to być interesujący element architektoniczny, taki jak odsłonięta belka w korytarzu lub telewizor, ściana funkcyjna lub okno z widokiem na podwórko. Po ustaleniu punktu wyjścia zastanów się, w jaki sposób aranżacja mebli zwróci na niego uwagę. Zmierz duże meble i narysuj plan na papierze, zanim zmienisz rzeczy. I przywitaj się z większą przestrzenią.

Przywróć istniejące meble

Masz ten cenny mebel od lat, ale jest schowany w magazynie, ponieważ po prostu nie masz gdzie go umieścić. Dlaczego nie poddać go liftingowi? Spędź weekend na szlifowaniu, malowaniu na świeżo (może nawet w zupełnie nowym odcieniu) i lakierowaniu. Nie bój się projektu zrób to sam – każdy ma kreatywną stronę czekającą na uwolnienie. Możesz nawet spróbować przekształcić zabytkowe meble w próżności i szafki łazienkowe lub stare drabiny w ozdobne przechowywanie. Opcje są nieograniczone.

Ściana z ramką na zdjęcia

Wyświetlaj swoje ulubione zdjęcia, pocztówki i dzieła sztuki na ścianie z ramkami do zdjęć. Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia dzieci, zwierząt domowych czy wesela, wykopywanie zdjęć z magazynu lub albumów ze zdjęciami przywróci te wspomnienia do życia. Połącz je z pocztówkami z ulubionych podróży lub odbitkami zebranymi na targach sztuki. To naprawdę zmieni nijaki salon lub korytarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *