Jak przygotować nowe mieszkanie pod wynajem?

Zakup nieruchomości pod wynajem to coraz bardziej popularny sposób inwestycji. Nowe mieszkania kupowane z myślą o wynajmie z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Do kosztów zakupu mieszkania musimy również doliczyć koszty wyposażenia oraz remontu. Odpowiednio przygotowane i wyposażone mieszkanie, może być doskonałą inwestycją na długie lata. Jak prawidłowo przygotować nowe mieszkanie pod wynajem? Jakie elementy wyposażenia powinno zawierać, a czego powinniśmy unikać?

Określenie grupy odbiorców

Na samym początku, kiedy zdecydujemy się na zakup mieszkania pod wynajem, musimy zastanowić się, kto będzie naszą grupą odbiorców. Poszczególne grupy klientów różnią się między sobą i mają różne potrzeby. W inny sposób będziemy przygotowywać mieszkanie dla singli, inaczej dla rodzin z dziećmi, inaczej dla studentów, jeszcze inną grupą odbiorców są biznesmeni. Odmienne wymagania co do standardu i wyposażenia, będą wpływały na cenę remontu oraz samego wynajmu.

Kolory i materiały

Aranżując mieszkanie, warto wybierać jasne, neutralne kolory, dzięki nim wnętrza będą wydawać się bardziej przestronne. Dobrze sprawdzą się ściany pomalowane na biało, wybór jasnych odcieni szarości, czy beżu nada pomieszczeniom przytulności. Wykańczając mieszkanie pod wynajem, warto wybierać materiały wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

Ergonomia

Szczególną uwagę warto zwrócić na remont i wyposażenie łazienki oraz kuchni. Podczas ich aranżacji musimy pamiętać o ergonomii i funkcjonalności. Szczególną uwagę warto zwrócić na remont i wyposażenie łazienki oraz kuchni. Podczas ich aranżacji musimy pamiętać o ergonomii i funkcjonalności.

Przygotowując mieszkanie dla par, singli, czy studentów doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie kabiny prysznicowej, która zajmuje mniej miejsca i jest bardziej praktyczna, z kolei w przypadku przygotowywania mieszkania dla rodzin z dziećmi, dużo lepiej sprawdzi się wanna. W projekcie łazienki warto uwzględnić miejsce na pralkę oraz szafki i półki na kosmetyki i detergenty.

Podczas aranżacji kuchni szczególną uwagę zwróćmy na ergonomię i komfort podczas korzystania z blatu roboczego odpowiednia ilość miejsca oraz odpowiednio rozmieszczone, sprzęty AGD będą dodatkowym plusem. Standardem w wykończeniu kuchni staje się wyposażenie zawierające zmywarkę. Nie warto zapominać o przygotowaniu miejsca do przechowywania.

Home Staging

Przygotowując mieszkanie pod wynajem, szczególną uwagę warto zwrócić na dodatki i rośliny. Dzięki prostym zabiegom dekoracyjnym, przy niewielkim nakładzie finansowym nadamy wnętrzu przytulnego wyglądu oraz nowoczesnego wyglądu. Wybierając tekstylia, pamiętajmy o zachowaniu spójności kolorystycznej i stylowej, wszystkie elementy wyposażenia powinny ze sobą współgrać. W salonie i sypialni warto zawiesić gładkie zasłony, na sofie umieścić dodatkowe poduszki, a w sypialni zastosować narzutę.

Podczas wykonywania zdjęć mieszkania na potrzeby oferty, wybierzmy słoneczny dzień i godziny poranne. Warto zrezygnować z wykonywania fotografii przy sztucznym świetle, mieszkanie zrobi dużo lepsze wrażenie, w momencie, gdy będzie dobrze oświetlone. Niezależnie, czy urządzamy nowe mieszkanie w Katowicach, czy innym mieście warto do pomocy przy zdjęciach zatrudnić profesjonalnego fotografa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *