Jak działają ukryte kamery szpiegowskie?

Kamery szpiegowskie mogą, ale nie muszą być prawdziwie „bezprzewodowe”. Chociaż niektóre z nich są zasilane bateriami, wiele z nich trzeba dyskretnie podłączyć do ściany lub w inny sposób podłączyć do instalacji elektrycznej. Korzystają one jednak z transmisji bezprzewodowej, co oznacza, że nie trzeba prowadzić kabla od kamery do odbiornika. Może to uczynić je wygodniejszymi w użyciu i łatwiejszymi do ukrycia.

Wykrywanie obrazu

Bezprzewodowa kamera szpiegowska tworzy obrazy jak każda inna cyfrowa kamera wideo. Światło przechodzi przez obiektyw, który skupia go na małej siatce detektorów światła. W czarno-białej kamerze obserwacyjnej każdy detektor po prostu mierzy ilość światła w danym miejscu na obrazie. W kamerze kolorowej każdy detektor mierzy tylko światło czerwone, zielone lub niebieskie, a następnie łączy grupy trzech detektorów, aby pokazać kolor światła w konkretnym miejscu. Wszystkie te pojedyncze detektory fotograficzne są następnie łączone, aby stworzyć kompletny obraz. Niektóre bezprzewodowe ukryte kamery posiadają również czujnik ruchu i silnik, który automatycznie sprawia, że kamera podąża za każdym ruchem w pomieszczeniu. Inne kamery po prostu nadal ustawiają stałą ostrość w tym samym miejscu.

Przesyłanie obrazu

Kamery szpiegowskie mają na pokładzie małe nadajniki radiowe. Kamera przekształca obraz w sygnał radiowy na określonej częstotliwości. Nadajnik radiowy nie jest zazwyczaj dużym, silnym, ale małym nadajnikiem przeznaczonym do nadawania sygnału do odbiornika w tym samym budynku. Następnie odbiornik odbiera sygnał i zamienia go z powrotem na obraz.

Korzystanie z materiału filmowego

Odbiornik może robić różne rzeczy z obrazem w zależności od jego przeznaczenia. Jeśli bezprzewodowa kamera jest przeznaczona do ciągłego nadzoru, obraz może być wyświetlany wraz z obrazem z innych kamer na ekranie monitora, który może być oglądany przez pracownika ochrony. Obraz może być również zapisany na dysku twardym komputera lub innym nośniku danych. W niektórych przypadkach odbiornik będzie zapisywał tylko kilka klatek na sekundę, tworząc w ten sposób poklatkowy obraz obszaru. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w pamięci masowej i ułatwia późniejszy szybki przegląd taśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *