Jak dopasować balustrady wewnętrzne?

Podstawowym zadaniem balustrady wewnętrznej w twoim domu jest oczywiście zabezpieczenie schodów. Nie oznacza to jednak wcale, że nie ma znaczenia, jakie wybierzesz. Trwałość i funkcjonalność może bowiem iść w parze z dopasowaną do Twoich potrzeb estetyką. Daj sobie na ich wybieranie czas. Możesz to zrobić dzięki balustradom systemowym. Ich montaż odbywa się dopiero na końcu całego wykańczania, dzięki czemu zyskujesz pewność, że będą piękne pasowały do twojego wnętrza. Zwróć jednak uwagę, że ich wybór jest naprawdę spory. Zanim coś kupisz, dokładnie przemyśl, które elementy balustrady chcesz mieć u siebie. 

Jak dobrać balustradę wewnętrzną?

Do wnętrza

Jeśli chcesz naprawdę dobrze się czuć we własnym domu, każdy jego fragment musi pasować do twojego gustu i do siebie nawzajem. Dotyczy to również schodów i ich elementów zabezpieczających, w tym również balustrady. Nie pozwól, by pojawił się niewielki element, który każdego dnia będzie wyprowadzał cię z równowagi i burzył wypoczynek.

Wybierając elementy balustrad, określ na wstępie konkretny styl i wytrwale się go trzymaj. W zależności od twoich preferencji, możesz dobierać różne dodatki. Zdecydowanie jednak warto postawić na to, co ponadczasowe – jak elementy do balustrady ze stali nierdzewnej. Nie myśl, że wybór właśnie tego materiału w jakimkolwiek stopniu cię ogranicza. Elementy balustrad mogą różnic się między sobą m.in. kolorem czy zdobieniami. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – najważniejsze jednak, by efekt był zadowalający dla właściciela.

Do balustrady balkonowej

To nie zawsze jest możliwe, ale jednak efekt dopasowania balustrady wewnętrznej do balustrady zewnętrznej jest bardzo miły dla oka. Najprościej osiągnąć go w przypadku nowoczesnych domów, których prosta i dość klasyczna bryła sprawia, że najczęstszym wyborem są balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej. Masz taką możliwość i chcesz, by całość twojego projektu ze sobą pięknie współgrała? Pamiętaj, że elementy do balustrad ze stali nierdzewnej możesz dopasować zarówno stylem, jak i kolorem. Stwórz swój dom we własnym stylu.

Do potrzeb

Jak wspominaliśmy, podstawowym zadaniem każdej balustrady jest zabezpieczenie. Dlatego tak ważne jest, byś elementy balustrad systemowych dobierał do potrzeb osób, które będą z nich korzystały – w tym przypadku członków twojej rodziny. Weź pod uwagę jednak to, że wzrost najmłodszych będzie się zmieniał wraz z upływem lat, dlatego najlepiej postawić na złoty środek. Wybierz elementy balustrad do montowania na wysokości ok. 90-100cm, a będziesz cieszył się wygodą użytkowania.

 elementy balustrad Elementy do balustrad czy gotowe rozwiązania?

Co wybrać? Nie sposób powiedzieć na pewno, co będzie lepsze akurat w twoim domu. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki styl preferujesz i jaki charakter chcesz nadać swoim wnętrzom. Balustrady systemowe pasują do naprawdę wielu aranżacji i wyróżniają się trwałością – bowiem elementy balustrad w zdecydowanej większości wykonane są ze stali nierdzewnej, która wyróżnia się dużą odpornością na zniszczenia i korozję. Nie są to jednak ciężkie kute balustrady, o których niektórzy z was mogą marzyć. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązania należy zaznaczyć już na etapie projektowania – wymagają solidnego mocowania w konstrukcji. Elementy do balustrad zawsze będą dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych aranżacjach. Idealnie sprawdzają się np. przy obecnie modnych „lewitujących” schodach. Ich główną zaletą natomiast jest to, że nie wymagają szczegółowego planowania z wyprzedzeniem, a koszty ich montażu można odsunąć w czasie. To szczególnie ważne podczas budowy domu, by móc pewne wydatki przełożyć na później.

Warto podkreślić, że choć elementy do balustrad są stosunkowo łatwe do montażu, nie musisz wcale robić tego samodzielnie. Jeśli nie czujesz się na siłach, zawsze lepiej będzie zlecić takie prace fachowcom, którzy robią to nie od dziś. Co więcej, są firmy wykończeniowe, które pomogą ci na każdym etapie – zatem to właśnie ich pracownicy zmierzą, zamówią i zamontują wszystkie elementy balustrady. Dosłownie po kilku dniach będziesz mógł cieszyć się pięknym efektem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *