Jak dobrać rolety okienne do stylu i charakteru wnętrza ?

Czy warto mieć rolety okienne w domu lub mieszkaniu ?

Rolety okienne są bardzo przydatne i wielofunkcyjne. Ich głównym zadaniem jest regulowanie ilości światła dziennego do pomieszczenia lub całkowite blokowanie promieni słonecznych. Szczególnie są przydatne w okresie wiosenno-letnim, gdy słońce mocno świeci. Warto je mieć zarówno, gdy okna skierowane są na wschód jak i na zachód. Inną ciekawostką jest fakt, że mając okna na wschód w pokoju dzieci, warto je zamontować, ponieważ w zależności od pory roku i godziny kiedy słońce wstaje, Twoje pociechy będą mogły dłużej pospać. Wystarczy, że w pokoju zrobi się jasno, a Twoje maluchy z pełną energią zaczną dzień pomimo, że może to być.. godzina 5-6 rano. Dlatego wielu rodziców, montuje rolety okienne w pokojach dziecięcych by choć odrobinę dłużej pospać czy poleżeć w łóżku.

Rolety okienne są także świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają okna skierowane na ruchliwą ulicę, mieszkają na parterze lub niskim pierwszym piętrze, ponieważ ograniczają zaglądanie przechodniów do Twoje mieszkania lub domu. Szczególnie sprawdzają się gdy Twoje okna są naprzeciwko innego bloku. Może to powodować, że zaczniesz czuć się niepewnie i niekomfortowo. Dlatego aby raz na zawsze skończyć z podglądaniem wścibskich sąsiadów, rekomenduje się zamontowanie rolet okiennych.

Rynek proponuje wiele rodzajów rolet okiennych. Można je dobierać do stylu aranżacji wnętrz. Ponadto, rolety okienne mogą stanowić swojego rodzaju ciekawą dekorację pomieszczenia.

Jakie są rodzaje rolet okiennych ?

Jednym z bardzo modnych i popularnych rozwiązań rolet okiennych są żaluzje drewniane. Ich atutem jest to, że materiałem, z których są zrobione to drewno. Drewno jest bardzo pięknym materiałem i świetnie sprawdza się w każdym stylu wnętrz. Żaluzje drewniane zawierają lamele. Lamele można wybrać pod względem szerokości: 25mm lub 50mm, a także pod względem kolorystyki i deseniu. Klient ma także możliwość wyboru narzędzie do regulacji długości rolety między sznurkiem, a taśmą.

Plisy to popularne i powszechnie znane rolety okienne. Mają charakterystyczne zakładki, które w zależności od długości rolety się składają i rozwijają. Plisy bardzo łatwo spersonalizować. Są ciekawym i odpowiednim rozwiązaniem dla okien o niestandardowych wymiarach i co ważne, dla okien o nietypowych kształtach. Wachlarz dostępnych odcieni jest bardzo szeroki. Będą pasować zarówno do pomieszczeń gospodarczych, do kuchni, a także do biur, gabinetów, czy sal konferencyjnych.

Jeśli potrzebujesz rolety okienne do klas szkolnych, pomieszczeń typowo szkoleniowych to bardzo popularnym rozwiązaniem są klasyczne rolety wolnowiszące. Rolety te możesz dostać na wąskie i szerokie okno, a także w dowolnej długości. Rolety wolnowiszące możesz dostać wielu różnych odcieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *