Jak czyścić kabinę prysznicową?

Ponieważ kabina prysznicowa to element, który w łazience nieustannie narażony jest na kontakt z wodą, utrzymanie jej w czystości nierzadko sprawia domownikom niemały problem. Jeśli nie ściąga się z niej wody po każdym myciu, na powierzchni zbiera się nie tylko brud, ale również kamień. To wszystko prowadzi do namnażania się bakterii i grzybów, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak właściwie czyścić kabinę prysznicową.

Środki chemiczne

Wysokiej jakości drzwi prysznicowe zazwyczaj wykonane są ze szkła. O ich czystość można zadbać już podczas kupna. Wystarczy zwrócić uwagę, w jakiej technologii drzwi zostały wykonane. Jedną z ciekawszych propozycji, która ułatwi użytkowanie i czyszczenie produktu, jest technologia smart clean. Powierzchnie z tą powłoką wymagają mniej wody, detergentów i wysiłku przy dbaniu o ich czystość. Jeśli jednak chodzi o samo czyszczenie zabrudzeń drzwi bez dodatkowych powłok, najlepszym sposobem będzie dobranie profesjonalnych, skoncentrowanych na usuwaniu silnych plam i kamienia, detergentów ze sklepowych półek. Warto tutaj pamiętać, aby zwracać uwagę na ich skład, ponieważ niektóre składniki zawarte w produktach działają niekorzystanie na środowisko i zdrowie człowieka.

Domowe sposoby

W trosce o środowisko i dobre samopoczucie, niektórzy użytkownicy drzwi prysznicowych stawiają na domowe sposoby czyszczenia. Najpopularniejszym naturalnym środkiem czystości, który wykorzystuje się do wielu powierzchni, jest ocet. Miesza się go z wodą w proporcjach jeden do jednego, myje kabinę i pozostawia na 15 minut. Kolejnym dobrym sposobem będzie wykorzystanie sody oczyszczonej pomieszanej z wodą utlenioną. Zasada działania jest taka sama jak w przypadku octu. Niektórzy korzystają również z płynu do mycia naczyń. Jako produkt o właściwościach nabłyszczających, powinien poradzić sobie w czyszczeniu szklanych powierzchni. W przypadku kabin ze specjalną powłoką jej mycie sprowadza się do spłukania czystą wodą drzwi szklanych i wytarcie do sucha miękką ściereczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *