Ile kosztują panele fotowoltaiczne? Kalkulator kosztów

Jakie są koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne? Kalkulator kosztów to narzędzie, dzięki któremu poznasz odpowiedź na to pytanie. Sprawdź, jak prosto z niego skorzystać.

Od czego zależy cena paneli fotowoltaicznych?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że panel fotowoltaiczny i słoneczny to nie to samo. Pierwszy wykorzystuje energię słoneczną do produkcji prądu (energii elektrycznej), drugi – do ogrzewania domu (podgrzewania c.w.u – ciepłej wody użytkowej). Instalacja fotowoltaiczna może zatem realnie zmniejszać rachunki zarówno za energię elektryczną, jak i koszty ogrzewania. Oszczędności są naprawdę duże, jednak najpierw wymagają inwestycji.

Ile kosztuje panel fotowoltaiczny? To pytanie najczęściej zadają sobie inwestorzy, którzy pragną postawić na fotowoltaikę w swoim budynku. Nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ cena paneli fotowoltaicznych zależy od kilku istotnych czynników, m.in.:

  • Lokalizacji budynku (nasłonecznienia, ustawienia względem stron świata itp.).
  • Typu ogniw (np. mono- lub polikrystaliczne)
  • Producenta paneli.
  • Sprawności
  • Mocy instalacji

Na rynku znajdziesz cały wachlarz zestawów fotowoltaicznych. Ceny najtańszych (niska jakość i krótszy okres gwarancji) mogą wahać się w granicach 15-30 tys. zł, podczas gdy koszt tych najlepszych wynosić nawet 50 tys. zł. Jak realnie ocenić, ile pieniędzy trzeba przygotować na inwestycję?

Ile kosztują panele fotowoltaiczne – kalkulator

Dobrym rozwiązaniem okazuje się kalkulator kosztów fotowoltaiki. To wirtualne narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, ile będzie kosztować instalacja fotowoltaiczna w Twoim budynku. Wystarczy, że wykonasz 3 proste kroki:

  1. Wpiszesz kwotę swoich rachunków za prąd.
  2. Określisz rodzaj potrzebnej instalacji.
  3. Podasz adres inwestycji.

Kalkulator kosztów fotowoltaiki wyliczy wszystko za Ciebie, a Ty dowiesz się, ile wyniesie Cię inwestycja. Dzięki temu nie tylko określisz swoje możliwości finansowe, ale również sprawdzisz, po jakim czasie zwróci się instalacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *