Ile kosztują panele fotowoltaiczne? Kalkulator kosztów

Jakie są koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne? Kalkulator kosztów to narzędzie, dzięki któremu poznasz odpowiedź na to pytanie. Sprawdź, jak prosto z niego skorzystać.

Od czego zależy cena paneli fotowoltaicznych?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że panel fotowoltaiczny i słoneczny to nie to samo. Pierwszy wykorzystuje energię słoneczną do produkcji prądu (energii elektrycznej), drugi – do ogrzewania domu (podgrzewania c.w.u – ciepłej wody użytkowej). Instalacja fotowoltaiczna może zatem realnie zmniejszać rachunki zarówno za energię elektryczną, jak i koszty ogrzewania. Oszczędności są naprawdę duże, jednak najpierw wymagają inwestycji.

Ile kosztuje panel fotowoltaiczny? To pytanie najczęściej zadają sobie inwestorzy, którzy pragną postawić na fotowoltaikę w swoim budynku. Nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ cena paneli fotowoltaicznych zależy od kilku istotnych czynników, m.in.:

  • Lokalizacji budynku (nasłonecznienia, ustawienia względem stron świata itp.).
  • Typu ogniw (np. mono- lub polikrystaliczne)
  • Producenta paneli.
  • Sprawności
  • Mocy instalacji

Na rynku znajdziesz cały wachlarz zestawów fotowoltaicznych. Ceny najtańszych (niska jakość i krótszy okres gwarancji) mogą wahać się w granicach 15-30 tys. zł, podczas gdy koszt tych najlepszych wynosić nawet 50 tys. zł. Jak realnie ocenić, ile pieniędzy trzeba przygotować na inwestycję?

Ile kosztują panele fotowoltaiczne – kalkulator

Dobrym rozwiązaniem okazuje się kalkulator kosztów fotowoltaiki. To wirtualne narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, ile będzie kosztować instalacja fotowoltaiczna w Twoim budynku. Wystarczy, że wykonasz 3 proste kroki:

  1. Wpiszesz kwotę swoich rachunków za prąd.
  2. Określisz rodzaj potrzebnej instalacji.
  3. Podasz adres inwestycji.

Kalkulator kosztów fotowoltaiki wyliczy wszystko za Ciebie, a Ty dowiesz się, ile wyniesie Cię inwestycja. Dzięki temu nie tylko określisz swoje możliwości finansowe, ale również sprawdzisz, po jakim czasie zwróci się instalacja.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne? Kalkulator kosztów
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *