Firmy przeprowadzkowe i zalety korzystania z ich usług – dlaczego warto?

Koszt przeprowadzki może spędzać sen z powiek. Przy zmianie miejsca zamieszkania trzeba liczyć się z koniecznością dopełnienia wielu formalności oraz dopilnowania opłat, takich jak kaucje, zaległe rachunki, być może wynagrodzenie ekipy remontowej. Do tego dochodzi, rzecz jasna, także zakup lub wynajem nowego miejsca.

Z tego powodu wiele osób decyduje się organizację przeprowadzki po kosztach, własnym sumptem – warto jednak zaznaczyć, że dobrze dobrana firma przeprowadzkowa może sprawić, że całe przedsięwzięcie zamknie się w planowanym budżecie i przebiegnie sprawnie. Oto kilka powodów dla których zdecydowanie warto organizować tanie przeprowadzki za pośrednictwem frmy.

Koszt przeprowadzki – co kalkuluje się najlepiej

Przed rozpoczęciem nerwowego pakowania pudełek i rozkręcania mebli, warto zastanowić się, co kalkuluje się korzystniej: koszt przeprowadzki realizowanej samodzielnie czy z profesjonalnym wsparciem?

Jeśli podejmujemy się samodzielnej organizacji przeprowadzki, jej koszty mogą okazać się mało precyzyjnie nakreślone, zmienne, a nawet trudne do przewidzenia. Po pierwsze uwzględnić trzeba koszt paliwa. Korzystając z samochodu osobowego spalimy mniej paliwa, niż w przypadku ciężarówki, ale mniejszy samochód, to konieczność wykonania większej ilości kursów.

Doliczyć trzeba również koszt materiałów do zabezpieczenia przewożonych rzeczy. Kartony, folię bąbelkową, papier, stretch oraz styropianowe otoczki trzeba zamówić też odpowiednio wcześniej, aby dotarły przed przeprowadzką. Do tego dochodzi także planowanie i organizacja wszystkich kroków w czasie, aby zdążyć wywieźć rzeczy ze starego miejsca, a móc wygodnie rozstawić je w nowej lokacji.

Firma przeprowadzkowa zajmuje się tym wszystkim, dzięki czemu zwykle stresujący czas przenosin, może być spożytkowany lepiej, np. na załatwianie spraw związanych z organizacją spraw w nowym miejscu. Opracowanie planu uwzględnia życzenia klienta oraz założony wcześniej budżet. Dzięki temu wiadomo z góry ile wyniesie nas sama przeprowadzka.

Przeprowadzki krajowe: cennik

Realizując przeprowadzki krajowe cennik będzie różnił się w zależności od tego jakie i ile rzeczy planujemy przewieźć, a także od odległości jaka dzieli początkową i finalną lokalizację.

Polska firma przeprowadzkowa Master Moving oferuje przygotowanie indywidualnej wyceny, która będzie uwzględniać wszystkie potrzeby i życzenia klienta. Firma świadczy szerokie usługi w zakresie przeprowadzania mieszkań, domów jednorodzinnych, biur i siedzib organizacji. Przed przygotowaniem dokładnej wyceny pod uwagę bierze się takie czynniki, jak m.in.:

  • lokalizacja miejsca odbioru i miejsca dostarczenia mienia,
  • dostępność parkingów, ich odległość od miejsca transportu mienia,
  • ilość kondygnacji, szerokość klatki schodowej, obecność windy,
  • długość i rodzaj trasy – której opracowaniem zajmują się specjaliści Master Moving,
  • pomoc w spakowaniu oraz rozpakowaniu przewiezionych rzeczy.

Biorąc te i inne wytyczne pod uwagę możliwe jest przygotowanie konkretnej wyceny, która będzie uwzględniała dostępny budżet. Dzięki temu koszt przeprowadzki można oszacować precyzyjnie i odpowiednio się na niego przygotować.

Tanie przeprowadzki z profesjonalnym zapleczem

W szerszej perspektywie firma przeprowadzkowa z dużym doświadczeniem może pomóc w szybkim i efektywnym przeniesieniu z jednego miejsca w drugie – a wszystko to przy zachowaniu optymalnie niskich kosztów.

Tanie przeprowadzki nie muszą zatem oznaczać działania na własną rękę lub posługiwania się pomocą znajomych. Rzecz jasna, dobrze wiedzieć że można liczyć na pomoc bliskich, ale zdecydowanie warto oszczędzić im konieczności dźwigania kilogramów ciężkich pudeł i mebli.

Co ważne – przeprowadzka realizowana przy wsparciu firmy jest także bardziej bezpieczna dla przewożonych rzeczy. Jesteś miłośnikiem sztuki lub pięknych mebli? Nie pozwól aby przeprowadzka zagrażała ich zniszczeniem. Skontaktuj się ze specjalistami Master Moving w celu zlecenia wstępnej wyceny i ciesz się pomocą doświadczonej ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *