Farby dekoracyjne – spektakularne efekty bez zbędnych komplikacji!

Rynek materiałów dekoracyjnych z roku na rok poszerza swoją ofertę. Dzięki temu możemy tworzyć coraz ciekawsze wnętrza, wykończone produktami oryginalnymi, dającymi wyjątkowe efekty wizualne. Wśród tego typu materiałów dużym zainteresowaniem cieszą się farby dekoracyjne do ścian w postaci efektów dekoracyjnych oraz tynków strukturalnych. Na czym polega ich sekret, pozwalający uzyskać tak wspaniałe rezultaty?

Tynki strukturalne i efekty dekoracyjne – stylowe, piękne i oryginalne

Wraz z rozwojem branży dekoracyjnej, aranżacje wnętrz stają się coraz bardziej oryginalne, a inspiracje do ich tworzenia płyną szerokim strumieniem zarówno z natury, jak i nowoczesnych technologii materiałowych.

W ten sposób możemy cieszyć się wnętrzami wykończonymi drewnem, kamieniem, betonem czy ceramiką oraz farbami dekoracyjnymi, zarówno tymi tradycyjnymi, jak i całkowicie nowymi, do których zaliczają się tynki strukturalne i efekty dekoracyjne. Coraz częściej te ostatnie stają się istotnym elementem stylowych i nieszablonowych aranżacji. Dlaczego tak się dzieje?

Farby dekoracyjne – możliwości aranżacyjne

Odpowiedź jest bardzo prosta, tego typu farby dekoracyjne pozwalają na bardzo szeroką personalizację uzyskanych efektów, przez co możemy zyskać niepowtarzalność wystroju. Kluczowe jest tutaj bowiem to, że za sprawą właściwości tego typu wyrobów, uzyskany rezultat można kształtować na kilka sposobów.

Pierwszym jest dobranie odpowiedniego tynku strukturalnego czy efektu dekoracyjnego, co w zależności od rodzaju produktu pozwala na uzyskanie wystroju rustykalnego, nowoczesnego lub eleganckiego. Kolejnym jest również kolor produktu oraz rodzaj wykończenia powierzchni np. matowy, błyszczący, a nawet opalizujący czy brokatowy.

Na ostateczny efekt wpływa także nasz indywidualny plan na to, jak i gdzie użyjemy farby dekoracyjnej. Czy np. pomalujemy wszystkie ściany, czy tylko jedną lub dwie. A może użyjemy efektów dekoracyjnych do zaakcentowania konkretnych stref lub elementów konstrukcji. Do tego jeszcze dochodzi sposób ich nakładania na ścianę, można je bowiem nakładać np. gąbką, wałkiem gładkim lub ze żłobieniami czy rękawicą dekoracyjną. Dzięki temu możemy uzyskać na ścianie niepowtarzalne struktury.

Poza tym farby dekoracyjne, takie jak tynk strukturalny – w tym stiuk wenecki, mogą stanowić doskonałą imitację marmuru, trawertynu czy piaskowca, co jest doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych o tego typu designie. Bardzo często farby dekoracyjne wybierane są również do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym, gdzie tynk strukturalny zastępuje np. płyty betonowe.

Na jakie produkty warto postawić?

Jedną z najbardziej rozbudowanych ofert obejmujących farby dekoracyjne strukturalne, posiada marka Magnat. W linii produktów Magnat Style znajdziemy takie farby dekoracyjne jak Glinka Wenecka, Farba Klejowa Pergameno (efekt pogniecionego papieru), Perla Sabbia (efekt perłowego piasku) czy Magnat Style Beton i wiele innych.

Co ważne, jest to oferta, która zawiera gotowy zestaw produktów koniecznych do położenia i zabezpieczenia tego typu farby na ścianie. Dzięki temu nie musimy znać się na wykańczaniu wnętrz. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją producenta i stworzyć własnymi rękami piękny i niepowtarzalny wystrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *