Efektowna i funkcjonalna strefa letniej rozrywki

Któż z nas nie pragnąłby wygodnego i cichego miejsca dla wypoczynku i relaksu po trudach codziennego dnia? Niezależnie od tego, czy nasze lokum to dom jednorodzinny na przedmieściach, czy mieszkanie w centrum miasta, tarasy i balkony są takimi miejscami. Szczególnie dotyczy to dni od wiosny aż po kres jesieni. Zaaranżuj te miejsca w ciekawy sposób, tak aby stały się Twoja oazą spokoju. Tu znajdziesz doskonałe pomysły do wykorzystania: Dywany na taras.

Tarasy i balkony w pięknej odsłonie

Coraz bardziej popularnym i wręcz nieodzownym rozwiązaniem w aranżacji naszych zewnętrznych przestrzeni są dywany na taras czy balkon. Doskonale komponują się z meblami ogrodowymi i roślinnością, chociażby tą w donicach. Chronią od chłodu płytek ceramicznych ułożonych na posadzkach. Pięknie prezentują się na drewnianych deskach tarasowych. Bogata kolorystyka i wzornictwo powodują, że dywany mogą być wkomponowane w każdego rodzaju stylistykę, od minimalistycznej do wytwornej i eleganckiej. Dzięki nim duże tarasy zyskują przytulność, a balkony niepowtarzalny charakter.

Wspaniałym wizualnym rozwiązaniem są tarasy, które stanowią naturalne przedłużenie wnętrza domu. Takie, które wychodzą z otwartej strefy dziennej albo z salonu. Dywany zewnętrzne na taras mogą w takim przypadku również pełnić funkcję dywanów wewnętrznych. Dywany OUTDOOR idealnie łączą dwa pomieszczenia, podkreślając ich spójność. Wtedy wykorzystujemy dwa lub więcej egzemplarzy. Pięknie wyglądają przestrzenie oddzielone od siebie wielkimi szklanymi drzwiami. Wieczorami uroku dywanom dodaje sztuczne oświetlenie zamontowane na tarasach czy balkonach, które wtedy stanowią przytulny zakątek przydomowy.

Jaki dywan wybrać?

Dywany zewnętrzne na taras możemy dobierać, szukając barw w odróżnieniu od koloru mebli. Możemy też „zagrać” stosując dywany wzorzyste w mocnych barwach, jeżeli meble są w kolorze jasnego drewna. Dywan powinien kontrastować z podłogą, kiedy zależy nam na ożywieniu przestrzeni. Do tego jeszcze zieleń roślin , kolorowe kwiaty i donice. Eksplozja barw spowoduje, że nawet jesienią będzie panował letni klimat.

Przy ciemnych meblach i posadzkach ciekawy będzie dywan zewnętrzny w nowoczesnych, geometrycznych wzorach. W przypadku małych tarasów i balkonów będzie potrzebne ich optyczne powiększenie. Odpowiedni wzór i kolorystyka mają znaczenie. Chcąc uzyskać poszerzenie przestrzeni, wybieramy poprzeczne lub ukośne pasy. Szeroką, ale krótką powierzchnię możemy wydłużyć przez ułożenie dywanu w podłużne pasy.

Zalety dywanów zewnętrznych

Idealnym materiałem, z którego produkuje się tego typu dywany, jest polipropylen. Położone na tarasie i balkonie, narażone przez większość roku na działanie czynników atmosferycznych, doskonale sobie z nimi radzą. Nie straszne im słońce, deszcz, a nawet mróz.

Dobrym rozwiązaniem są również dywany sznurkowe dwustronne z surowców najwyższej jakości, które zapewnią odporność na odkształcenia, odbarwienia, wilgoć i przemoczenia.

Dywany zewnętrzne na taras i balkon są odporne na kurz i plamy. Wystarczy je zamieść bądź strzepnąć, by usunąć piach, błoto czy kurz. Niektóre nadają się do prania w pralce. Kolejną zaletą tego rodzaju dywanów jest ich antyalergiczność. Nie dochodzi na ich powierzchni do mnożenia się grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety dywanów zewnętrznych, pozwólmy, by oprócz ich funkcjonalności nasze tarasy i balkony zyskały dzięki nim dużo domowego ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *