Dlaczego warto wybrać parterowy dom?

Dom parterowy to rozwiązanie, które jedni kochają, a inni uważają za totalnie bez sensu. Jest to najprościej mówiąc dom, który znajduje się na jednej płaszczyźnie czyli nie posiada schodów. Jest to komfortowe rozwiązanie jeżeli chodzi o integrację wszystkich mieszkańców – w domu parterowym pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Trzeba jednak uważać na tego typu projekty przy niedużych działkach. Dom parterowy to idealne rozwiązanie dla osób, które budują swój wymarzony dom na starość, planują w nim przyszłość i nie wyobrażają sobie wchodzenia po schodach, a także dla osób niepełnosprawnych lub po prostu zwolenników tego typu rozwiązania.

Nowoczesne projekty domów parterowych – na co warto zwrócić uwagę?

Projekt domu parterowego zależy przede wszystkim od działki, którą posiadasz. Należy odpowiednio dobrać plany domów parterowych nie tylko do warunków jakie daje nam dany teren, ale także do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Oczywiście, w przypadku kiedy jesteś już właścicielem działki. Jeżeli dopiero planujesz zakup ziemi, dowiedz się jakie warunki określne są w planie. Może okazać się, że wybudowanie wymarzonego domu z płaskim dachem okaże się niemożliwe, gdyż w danym miejscu określony jest dokładny kąt nachylenia dachu.

Warto w projektach domów parterowych wziąć pod uwagę jeszcze element ekonomiczny. Każdy posiada pewne ograniczenia finansowe. Warto zajrzeć do opisu projektu, w którym przeważnie pokazane są szacowane koszty.

Osoby, które mają już ziemię, muszą wziąć pod uwagę także ograniczenia przestrzenne. Domy parterowe często są bardzo rozległe, co może okazać się uciążliwe szczególnie dla osób posiadających wąską działkę.

Gotowe projekty domów parterowych – wybierz coś dla siebie

W internecie dostępnych jest wiele gotowych projektów domów parterowych. Jedną ze stron, gdzie możesz zakupić swój wymarzony dom parterowy jest z500.pl. Gotowy plan domu parterowego to nie tylko świetne rozwiązanie pod względem oszczędności czasu, ale także ekonomii. Portfel niestety nie jest z gumy, a oszczędności przeznaczone na inwestycję często są ograniczone.

Warto pamiętać także o tym, że budowa domu to wyzwanie samo w sobie. Trzeba zająć się planowaniem budżetu, załatwianiem formalności, wyborem wyposażenia, materiałów i innych elementów. To także czas na pilnowanie ekip, szukanie kolejnych… Gotowe projekty domów to znaczne ułatwienie.

wybierane są przeważnie głównie ze względu na wygodę. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdzie się projekt, a nawet kilka, które spełniają wymagania odnośnie rozkładu pomieszczeń czy wielkości poszczególnych elementów.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych

Projekt domu to nie jedynie gotowa koncepcja, rysunek. To cała dokumentacja, która zawiera niezbędne mapy, plany dostosowane pod konkretne wymagania danej działki w połączeniu z wymaganiami zawartymi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Zakupiony projekt musi przejść adaptację, podczas której projektant wpisuje dany budynek na działkę. Dopiero te dokumenty mogą być przedstawione odpowiednim organom, które wydają pozwolenie na budowę.

Do projektu dołącza się także mapy, które zawierają takie informacje jak: wymiary działki, powierzchnia zabudowy, a nawet poszczególne instalacje zewnętrzne, przyłącza czy systemy kanalizacji. Istotne są także elementy znajdujące się bezpośrednio obok budynku takie jak chodniki, podjazdy czy miejsca parkingowe.

W środku takiego projektu znajdują się szczegółowe rzuty ukazujące dom z każdej strony oraz w przekroju. Poszczególne rozdziały opisują szczegółowo zbrojenia, fundamenty i inne elementy składowe budynku. Przy każdym etapie znajduje się także spis wykorzystanych materiałów, co jest znacznym ułatwieniem jeżeli chodzi o planowanie zakupów materiałów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *