Dlaczego warto postawić na płytki ceglane?

Budujesz dom? A może planujesz totalnie odmienić charakter swojego mieszkania? Cegła dekoracyjna to rozwiązanie, które zdecydowanie powinieneś/aś rozważyć. Dlaczego? Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj odpowiedź!

Płytki klinkierowe i ściany z cegły rozbiórkowej

W barach, wielu prestiżowych restauracjach czy nawet butikach odzieżowych – stara cegła jest mile widziana. To wyjątkowo udany trend designerski, który jeszcze nikogo nie zawiódł. Płytki ceglane ze starych budynków cechują się rustykalnym charakterem. Świetnie pasują zwłaszcza do mebli drewnianych, ale i w nowoczesnych wnętrzach poradzą sobie lepiej niż dobrze. Takie miejsca inspirują, stąd wiele osób pragnie zagospodarować płytkę ceglaną w swojej prywatnej przestrzeni.

Co powiesz na kuchnię w stylu retro?

Nie ma to jak płytka ceglana w kuchni. W połączeniu, na przykład, z czarnymi meblami lub ciemnym odcieniem drewna nawet najmniejsza kuchnia przestaje być pomieszczeniem użytkowym, a staje się miejscem z własną duszą. Efekt takiego wnętrza można dodatkowo wzmocnić odpowiednim oświetleniem typu LED, które rozpłynie się po ścianie, uwypuklając tą nietuzinkową i jakże charakterystyczną fakturę starych cegieł. Doprawdy, klasyczne białe płytki nie mogą się z czymś takim równać.

Jeśli interesuje cię tego rodzaju cegła ozdobna, zajrzyj koniecznie tutaj: https://e-ceglanafantazja.pl/. Profesjonalna obsługa i szybka wysyłka – to dość istotne czynniki przy realizacji twojego wnętrza marzeń, prawda?

Kominek ze starej cegły to już klasyk!

Klinkier z cegły dawnych wnętrz industrialnych to jedno. Pełne bryły ceglane to drugie. Mogą one posłużyć na przykład do postawienia kominków i wiele osób tak właśnie robi w swoich domkach jednorodzinnych. Efekty są oszałamiające, a do tego bardzo praktyczne, ponieważ stare cegły świetnie trzymają ciepło.

Narożniki ceglane i… podłoga jak z gotyckiego zamku

Narożniki z płytek ceglanych to ciekawy sposób wykańczania ścian. Taki pomysł sprawdzi się w dosłownie każdym wnętrzu, które dzięki temu zyska na estetyce, jak i trwałości. No bo komuż się nigdy nie zdarzyło obić narożnika? Wszyscy wiemy, jak bardzo potrafi to być irytujące. Narożniki z cegieł postindustrialnych nie dadzą się uszkodzić byle uderzeniem, dlatego właśnie tak duża liczba osób faktycznie skorzystała z tego rozwiązania.

Ach tak, podłoga gotycka… Wiemy, że cię to zaintrygowało, odwiedź nas zatem. Sklep z cegłami e-ceglanafantazja.pl to miejsce, gdzie zakupisz dekoracje ceglane zarówno na ścianę, jak i podłogę, która po prostu robi wrażenie jak mało co. Z pewnością niewielu twoich znajomych zdecydowało się na podłogę z cegły. Zaskocz ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *