Dekoder do odbioru sygnału DVB-T/T2

Dawno nie korzystałeś z telewizji i nagle zauważyłeś, że Twój odbiornik nie jest w stanie odbierać telewizji naziemnej? W takim wypadku całkowicie przeoczyłeś zmianę systemu kodowania sygnału cyfrowej telewizji naziemnej! Proces ten rozpoczął się 22 marca 2022 i teraz już wszystkie nadajniki kodują sygnał inaczej, aniżeli miało to miejsce wcześniej. Czy istnieje sposób dostosowania się do tej sytuacji? Oczywiście, że tak – wystarczy jedynie zdecydować się na zakup odpowiedniego dekodera!

Czym kierować się przy wyborze?

Dekodery DVB-T2 umożliwiają dekodowanie nowego rodzaju sygnału telewizji naziemnej. Należy podkreślić, że wraz ze zmianą technologii, poprawie uległa jakość odbieranego obrazu oraz dźwięku. Dodano również wiele programów rozrywkowych oraz informacyjnych. Jeżeli nie zamierzasz zakupić samodzielnego dekodera, a chcesz od razu zdecydować się na kupno odbiornika, to pamiętaj o tym, że musi być on wyposażony w odpowiedni tuner, a konkretnie DVB-T2 HEVC. Warto uważać na oznaczenia, ponieważ sama obecność tunera DVB-T2 może być niewystarczający, jeżeli nie jest kompatybilny z kodowaniem HEVC. 

Dekodery to urządzenia szeroko dostępne. Bez większych problemów znajdziesz je w praktycznie każdym sklepie z artykułami RTV i AGD. Ich cena nie jest szczególnie wysoka, ponieważ oscyluje w granicach 200 zł. 

Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie liczne funkcjonalności, możesz zdecydować się na dekoder wyposażony w moduły Wi-Fi oraz LAN, niektóre modele są również wzbogacone w opcje nagrywania ulubionych programów, co w wielu przypadkach może okazać się wyjątkowo wygodne i funkcjonalne. 

Miłośnicy audio również mają tutaj szerokie pole do wyboru, ponieważ wiele modeli wyposaża się w wysokojakościowe kodeki, które krystaliczne brzmienie przy zastosowaniu dźwięku przestrzennego. Wspomnieć jednak trzeba, że takie sprzęty będą znacznie odbiegać ceną od swoich podstawowych odpowiedników (koszt nawet kilkuset złotych). 

Gdzie zakupić dobry dekoder?

Ze względu na skalę zmiany systemu kodowania – wielu producentów zarówno sprawdzonych, jak i niesprawdzonych postanowiło przygotować do produkcji liczne modele dekoderów. Z tego właśnie powodu podczas zakupów należy  uważać, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Ihaa – dekoder DVB-T2 HEVC to prawdopodobnie najlepszy możliwy wybór, na jaki możesz się zdecydować. Wszystkie produkty dostępne w ofercie tego sklepu pochodzą od marek z renomą, które cieszą się ogromnym zaufaniem na terenie całego świata. Podkreślimy również, że Ihaa to przede wszystkim specjaliści, którzy w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. W tym celu wystarczy jedynie skontaktować się z tamtejszą obsługą klienta. 

Wkrocz do całkowicie nowego wymiaru telewizji razem z wysokojakościowymi dekoderami DVB-T2. Odpowiednio przemyśl swój wybór i wkrocz w świat telewizyjnej rozrywki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *