Czym ocieplić poddasze – najlepsze sposoby izolowania

Planując termoizolację poddasza, musisz dokonać wyboru odpowiedniego materiału dociepleniowego. Jednym z najskuteczniejszych jest pianka poliuretanowa, coraz częściej stosowana do termoizolacji domów. Dlaczego warto zdecydować się na natrysk poddasza pianką?

Jakim materiałem ocieplić poddasze?

Do termoizolacji poddasza często wybierana jest wełna mineralna lub styropian, jednak doskonałą alternatywą dla tych rozwiązań jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową, np. Purios E. To najszybsza metoda termoizolacji – doświadczeni pracownicy są w stanie zaizolować poddasze o wielkości 100m2 w zaledwie kilka godzin. Pianka aplikowana jest metodą natryskową – rozpręża się kilkukrotnie i wysycha w ciągu kilku chwil.

Pianka do ocieplenia poddasza posiada wiele zalet. Dzięki doskonałym właściwościom termoizolującym, piana otwartokomórkowa w najwyższym stopniu chroni poddasze przed ucieczką ciepła w zimie i napływem gorącego powietrza w lecie. Piana PUR zapewnia nie tylko zwiększenie komfortu życia w domu, ale również zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację.

Izolacje natryskowe poddaszy pianką PUR jest o wiele prostsze niż przy użyciu innych materiałów termoizolacyjnych. Piana aplikowana jest metodą natrysku i dociera w każdą szczelinę – nie ma więc żadnego problemu z równomiernym rozłożeniem materiału w ciasnej przestrzeni i pod skosami. Pianka otwartokomórkowa wyróżnia się właściwościami paroprzepuszczalnymi, które niwelują zjawisko kondensacji pary wodnej. Jest także bardzo wytrzymała i nie traci właściwości na przestrzeni lat. Wysokiej jakości składniki użyte do produkcji piany Purios gwarantują, że nie zmienia swoich właściwości przez 25 lat jej użytkowania.

Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianą PUR?

Koszt izolacji termicznej pianą poliuretanową zależy od kilku czynników. Na rynku budowlanym dostępne są różne rodzaje pianek otwartokomórkowych, w różnych cenach. Aby dobrać odpowiedni produkt skonsultuj się z fachowcem, który dobierze materiał termoizolacyjny do potrzeb domu.

Ocieplenie poddasza pianką PUR może być zastosowane zarówno na dużych, jak i mniejszych powierzchniach. Cena termoizolacji zależna jest od wielkości poddasza i stopnia skomplikowania podłoża. Im większe poddasze – tym wyższa cena. Koszt ocieplenia pianą PUR zależny jest także od regionu, w którym mieszkasz. Cena za metr kwadratowy w poszczególnych województwach może różnić się od kilku do kilkunastu złotych.

Izolacja poddasza pianką początkowo może wydawać się kosztowna. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie na długi czas a koszt termoizolacji pianą zwróci się już po kilku latach – oszczędności związane z wydatkami na ocieplenie domu sięgają nawet 30%.

Skutki źle ocieplonego poddasza

Źle ocieplone poddasze może być przyczyną ogromnego dyskomfortu dla mieszkańców domu. Zimą ciepło ucieka z wnętrza, natomiast latem – przenika do jego wnętrza. Jest przyczyną wzrostu rachunków za ogrzewanie i klimatyzację. Płyty kartonowo-gipsowe są w dotyku zimne i zauważyć na nich można wilgoć, co prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni.

Nieprawidłowo przeprowadzona termoizolacja domu wiąże się z występowaniem mostków termicznych. W chłodniejsze dni wyraźnie można wyczuć nieprzyjemne podmuchy powietrza, nawet z okolic kontaktów. Nie warto zwlekać – należy jak najszybciej pozbyć się problemu i zadbać o prawidłowe ocieplenie poddasza pianką PUR. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z powstaniem pleśni, zniszczeniami powierzchni dachu, zadbasz o obniżenie rachunków i jakość swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *