Czy sprzedaż mieszkania w dużym mieście jest łatwiejsza od sprzedaży w tym małym? Co na nią wpływa?

Rynek nieruchomości ma się obecnie dobrze – przynajmniej dla deweloperów, którzy wręcz nie nadążają z budową mieszkań. Nieco inaczej, a może zdecydowanie inaczej, wygląda rynek mieszkań wtórnych. Dlatego też wcale nie jest łatwo sprzedać mieszkania. Ale czy sytuacja różni się, gdy chcecie sprzedać lokum w dużym mieście od tej, gdy chcielibyście sprzedać je w małym mieście? Koniecznie przeczytajcie nasze wnioski i co wpływa na ten fakt.

O sprzedaży mieszkania zdań kilka

Nie ma się co oszukiwać, sprzedaż mieszkania na własną rękę jest trudna, a często wręcz bardzo trudna. Klienci mają duże wymagania, a i ceny nieruchomości na rynku wtórnym wcale nie mają odzwierciedlenia w cenach rynkowych. Czeka Was także załatwianie wielu formalności, co również jest skomplikowane. Dlatego sensowym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pośrednictwa nieruchomości. Warszawa, Kraków czy Katowice – wszędzie tam możecie znaleźć naprawdę dobrych agentów nieruchomości. Ale prawda jest taka, że chcąc sprzedać mieszkanie w małej miejscowości, także lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, tym bardziej że jest to jeszcze trudniejsze.

Warto wiedzieć, że rynek nieruchomości w ciągu kilku ostatnich dekad znaczenie się zmienił. Kupując mieszkanie w latach 80-tych czy nawet 90-tych, zwracało się uwagę przede wszystkim na przestrzeń. Tak naprawdę zasada była jedna, czyli im większe mieszkanie, tym lepiej. Obecnie sytuacja praktycznie się odwróciła, bo przede wszystkim ceniona jest ergonomia i poziom komfortu, jakie mieszkanie zapewnia. Można więc z całą stanowczością stwierdzić, że liczy się luksus i wygoda, ale też dobra lokalizacja. Potencjalni klienci szukają mieszkania albo w samym centrum, albo pod miastem, w otoczeniu zieleni. Mieszkania w blokowiskach zdecydowanie trudniej sprzedać.

Jak sprzedać mieszkanie w dużym mieście i czy jest to łatwiejsze?

O ile nie ma recepty na udaną i szybką sprzedaż mieszkania w dużym mieście, tak jednak pewnym jest to, że sprzedaż lokum w dużym mieście jest zdecydowanie łatwiejsza. Wynika to z faktu, że jest większy popyt i sporo osób szuka lokum. Swoją drogą co roku do dużych miast przyjeżdża sporo osób szukając pracy czy uczących się, a przez to nawet znalezienie wynajmującego jest prostsze. Oczywiście na to, czy sprzedaż mieszkania zakończy się sukcesem, ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim ważna jest lokalizacja, wygoda i ergonomia, czyli te cechy, o których już wspomnieliśmy. Ale jeżeli mieszkanie znajduje się w dobrej bądź pożądanej dzielnicy, to także sprzedaż nie powinna nastręczać problemów. Rzecz jasna czasami konieczne jest przeprowadzenie home stagingu. Dzięki niemu można zwiększyć wartość nieruchomości, ale i sprawić, że oferta dla klienta będzie bardziej pożądana. Czym jest więc owy home staging? To nic innego jak działanie polegające na przeprowadzeniu takich działań, które sprawią, że lokum jest ciekawsze dla klienta. Może być to remont plus dodanie kilku dodatków. Koszty tutaj nie są duże.

Jak sprzedać mieszkanie w małym mieście?

Sprzedaż mieszkania w małym mieście jest trudna i bardzo trudna, gdyż zwyczajnie nie ma dużego popytu. Ale jednak stosując odpowiednie działania można sprawić, że lokal będzie atrakcyjny dla klienta i nawet średnio dobra lokalizacja nie będzie mu przeszkadzać. Na pewno odpowiednie działania marketingowe są tutaj niezbędne. Musicie wiedzieć, że należy ustalić określony profil klient, pod który będzie przygotowana oferta. Dodatkowo bardzo ważnym elementem jest przygotowanie oferty i wykonanie profesjonalnych zdjęć.

Dlaczego warto zatrudnić agenta nieruchomości? O zaletach słów kilka

Odpowiedź na to pytanie jest akurat bardzo łatwa i brzmi:bo zapewni Wam kompleksowe usługi. Nie tylko zajmie się marketingiem, ale też przygotuje odpowiednie ogłoszenia. Także transakcja będzie w pełni bezpieczna. Nie tylko zaoszczędzicie czas, ale też ograniczycie stres. Ale na tym zalety się nie kończą, bo wyceni także Waszą nieruchomość, biorąc pod uwagę nie tylko ceny rynkowe, ale stan faktyczny. A gdy będzie to konieczne, to zajmie się także home stagingiem.

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwa, ale też nie oznacza to, że nie jest możliwa. Jednak pomoc profesjonalisty jest w tym przypadku jak najbardziej wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *