Czarno biały świat? Wybierz łóżko białe lub czarne.

Miejscem szczególnym dla każdego człowieka jest sypialnia. Pomieszczenie to, będące jednym z podstawowych pokoi w każdym domu i mieszkaniu, stanowi swoisty azyl. Tutaj bowiem udaje się każdy człowiek, złakniony odpoczynku po całodniowej bieganinie.

Sypialnia stanowi także substytut dawnej alkowy, stanowiąc przez to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowe. Z tego też powodu powinna być zaaranżowana w sposób kojący dla człowieka, a do tego na jej wyposażeniu powinny znaleźć się wygodne meble.

Sypialnia w czarno białym wyrazie

Trendem wyraźnie zauważalnym w ostatnich latach jest aranżowanie sypialnianej części domu według z góry ustalonego schematu i założenia. Przeglądając prasę wnętrzarską łatwo zauważyć, że jeśli chodzi o meble artykuły prasowe czynią je jednymi z istotniejszych elementów aranżacji wnętrz, w tym też w szczególności sypialni.

Naszym pomysłem na stworzenie niepowtarzalnej aranżacji sypialni jest sięgnięcie po klasyczną dychotomię kolorystyczną czerń-biel. Wśród dostępnego na rynku asortymentu na szczególną uwagę zasługują modele łóżek jednobarwnych – czarnych lub białych. aranżację sypialni warto rozpocząć właśnie od tego elementu, aby następnie wokół niego orbitowały pozostałe detale, stanowiące o charakterze sypialni.

Czarno-biała gra barw

Zasada jest tutaj prosta. Jeśli sięgamy po łóżka białe czarne, to wszelkie dodatki dobieramy na zasadzie kontrastu, czyli po charakteryzujące się białą barwą. W przypadku doboru łóżka białego wokół niego gromadzimy dodatki w kolorze czarnym.

Wbrew pozorom prostota takiego rozwiązania jest tylko pozorna. Zestawianie ze sobą niewielkiej ilości kolorów, ale w dość kontrastowych, ale jednocześnie chłodnych zestawieniach jest jednym z wyznaczników minimalizmu, tak popularnego w designu wnętrz w ostatnich latach. „Urządzenie sypialni w opisany powyżej sposób idealnie wpisuje się w ten w najnowszy trend” mówi Ewa Malec, specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos.pl.

Barwy, które nie drażnią

Zaletami czarno-białej sypialni jest przede wszystkim sposób oddziaływania takiego zestawienia kolorystycznego na człowieka. Zastosowanie barw w takim układzie podziała bowiem uspokajająco na lokatora danej sypialni. Nie trzeba dodawać, jak bardzo istotne jest to dla współczesnego człowieka – zabieganego, wiecznie spóźnionego, a przez to zestresowanego. Czerń i biel będzie więc idealnym sposobem na ukojenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *