Co wyróżnia anteny satelitarne?

Anteny satelitarne to elementy, bez których trudno odbierać sygnał telewizyjny. Zwykle montowane są na dachu domu. By odpowiednio działały, muszą być skierowana we właściwą stronę i pod dobrym kątem. Na rynku dostępne są różne warianty tych artykułów. Dlatego wybór należy poddać chwili namysłu. Anteny satelitarne offsetowe, paraboliczne, a może panelowe? Co je wyróżnia i o czym pamiętać, kupując te akcesoria? Wyjaśniamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje anten satelitarnych 

Anteny przyjmują zwykle kształt talerza o różnej średnicy, jednak na ich działanie wpływa wiele innych parametrów. Co ważne, anteny satelitarne stanowią alternatywę dla telewizji naziemnej. Stały się szczególnie popularne dzięki odporności na zmienne warunki atmosferyczne oraz inne kwestie, które mogą wpływać na zakłócenia obrazu. Ważny jest także rodzaj anteny. Poniżej wymieniamy podstawowe modele.

Antena satelitarna offsetowa

Antena satelitarna offsetowa cechuje się płaską budową. Ma eliptyczny kształt oraz mniejszą średnicę, jednak gwarantuje dobrą jakość odbieranego sygnału. Czasze satelitarne tych produktów w dolnej części zawierają konwerter, co wpływa m.in. na mocniejsze odbicie sygnału. Przy wyborze takiej anteny warto zwrócić uwagę na jej średnicę, im jest ona wyższa, tym lepsza jakość sygnału, nawet podczas śnieżycy. Najlepsze anteny satelitarne offsetowe (czasze) to te wykonane ze stali ocynkowanej. 

Paraboliczne anteny

To stary typ anteny satelitarnej, który przesłania sygnał z satelity. Jednak nie są one już tak często stosowane z uwagi na przestarzałą technologię. Na ich miejsce wybierane są modele offsetowe. W odróżnieniu od nich na parabolicznych antenach gromadzą się pozostałości z odpadów atmosferycznych. 

Antena panelowa

To bardzo podobnej jakości artykuły jak anteny satelitarne offsetowe. Generują podobnej jakości sygnał. Cechują się jednak małym rozmiarem i nierozproszonym odbiciem, dlatego są zwykle montowane w domkach letniskowych oraz kamperach. Zwykle odradza się z tego powodu umieszczanie ich na domach jednorodzinnych, ponieważ sygnał może być niewystarczający na duże odbiorniki. Różnorodne modele anten proponuje marka Ihaa: sklep internetowy z antenami TV zapewnia szeroki wybór oraz wysoką jakość produktów. 

O czym należy pamiętać, korzystając z anteny satelitarnej?

Przy wyborze tych artykułów znaczenie ma przede wszystkim czasza anteny satelitarnej. Większe pozwalają na uzyskanie lepszego sygnału, także przy złych warunkach atmosferycznych. Ważny jest także sam montaż anteny, który musi odbywać się bardzo dokładnie, m.in. przy użyciu specjalnych mierników. Nie bez znaczenia pozostaje miejsce montażu, nic bowiem nie powinno stać na przeszkodzie satelity, z której urządzenie ma czerpać sygnał. Co więcej, istotny jest również wybór anteny satelitarnej, a także jej regularne serwisowanie, by działała jak najdłużej poprawnie. Wysoką jakością wyróżniają się anteny satelitarne w sklepie internetowym Ihaa. Marka proponuje zarówno modele offsetowe, jak i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *