Co to znaczy, że hala stalowa została wykonana pod klucz?

Hale stalowe głównie pełnią rolę magazynów. Jednak coraz częściej służą one jako powierzchnia biurowa lub produkcyjna. Pozwala to na zbudowanie w pełni funkcjonującego centrum logistycznego, które pozytywnie wpływa na pracę przedsiębiorstwa. Taką halę stawia się od podstaw i może ona zostać wykonana przez firmę pod tak zwany klucz. Oznacza to, że już od momentu odebrania kompletu kluczy można w niej prowadzić działalność gospodarczą.

Jak powstaje hala stalowa?

Do postawienia hali stalowej potrzebne są przede wszystkim elementy konstrukcyjne oraz pracownicy, którzy je ze sobą połączą. Na początku producent takiego obiektu odbywa z klientem rozmowę, jak ma taka hala wyglądać oraz co się ma w niej znajdować. Po sporządzeniu projektu firma, na przykład Profix, przystępuje do postawienia szkieletu konstrukcji. Są to wszystkie zewnętrzne krawędzie hali oraz ściany oddzielające poszczególne pomieszczenia wewnątrz.

Później następuje obicie hali za pomocą wcześniej wybranego materiału. Konieczne jest wcześniejsze określenie, gdzie mają znajdować się okna, drzwi oraz inne przejścia wewnątrz i na zewnątrz budowanego obiektu.

Czy można wykonać halę stalową pod klucz?

Producenci hal stalowych są w stanie wykonać obiekt pod tak zwany klucz. Oznacza to, że konstrukcja po zakończonych pracach budowlano-remontowych będzie w pełni funkcjonalna. Dzięki temu firma bezpośrednio po odebraniu kluczy do obiektu może rozpocząć swoją działalność.

Co prawda okres trwania budowy wydłuży się, jednak taka możliwość spowoduje, że obiekt od razu będzie na siebie zarabiał. Nie doprowadzi to do sytuacji, gdzie hala stalowa jest już postawiona, ale nie ma możliwości korzystania z niej. Jest to szczególnie istotne dla przedsiębiorstw, które chcą zajmować się produkcją lub magazynowaniem towarów.

Jaką działalność można prowadzić w hali stalowej?

W hali stalowej można prowadzić dowolną działalność gospodarczą. Zważywszy jednak, że takie obiekty najczęściej są ogromnych rozmiarów, to głównie będą korzystać z nich branże przemysłowe oraz logistyczne. Wielkie przestrzenie spowodują, że nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznych pomieszczeń, za które trzeba dodatkowo płacić, co wpłynie na korzyść podjętej decyzji o budowie własnego obiektu.

Dodatkowo w takiej hali znajdować się mogą biura tych przedsiębiorstw. Zniknie konieczność wynajmowania części administracyjnej w innej lokalizacji, co utrudnia przesyłanie danych oraz obieg dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *