Cęgi dekarskie – niezbędne narzędzie każdego dekarza

Proces budowlany zazwyczaj wymaga współpracy wielu dobrej klasy specjalistów. Począwszy od projektantów, przez pracowników branży budowlanej, dekarzy aż po geodetów. Do podstawowych narzędzi każdego pracującego przy montażu dachu należą m.in. cęgi dekarskie, które umożliwiają formowanie blachy i blachodachówki. To materiały, które obok dachówki ceramicznej należą do najczęstszych pokryć dachu. Dlatego tak ważne jest by cegi dekarskie były dobrej jakości.

Jak wybrać dobre szczypce dekarskie?

Szczypce dekarskie to narzędzia, które powstały z myślą o dekarzach, którzy wciąż wykonują swoją pracę czerpiąc garściami z tradycji i doświadczenia. Służą przede wszystkim do obróbki blachy, więc z powodzeniem mogą być wykorzystane do zaginania, zaciskania i falcowania blachy. To jednak nie jedyna ich funkcjonalność. Cegi dekarskie służą także do otwierania rąbka czy do gięcia haków rynien. Montaż orynnowania jest możliwy dzięki odpowiedniej śrubie nastawczej z nakrętką skrzydełkową, która pozwala ręcznie nastawiać haki bez konieczności użycia stacjonarnych urządzeń warsztatowych. Co ważne, śruba nastawcza sprawia, że cęgi dekarskie oferują również idealną powtarzalność gięcia, tak ważną przy wykańczaniu dachu. Najlepsze cegi dekarskie są najczęściej wykonane z wytrzymałej i wyjątkowo odpornej stali narzędziowej. Materiał ten pozwala na precyzyjną i bezpieczną pracę. Stal narzędziowa o odpowiedniej twardości sprawia, że szczypce dekarskie nie zawiodą w nieodpowiednim momencie. Równie ważne jest by cęgi dekarskie posiadały rękojeść pokrytą tworzywem PCV. Powłoka sprawia, że szczypce dekarskie nie wyślizgną się nawet z wilgotnej ręki podczas montażu w pełnym słońcu lub w czasie przelotnych opadów deszczu.

Gdzie kupić najlepsze cegi dekarskie?

Zestaw trzech rodzajów cęgów dekarskich dostępny jest m.in. w ofercie internetowego sklepu msell24h. W skład zestawu wschodzą szczypce dekarskie proste oraz dwa narzędzia o różnych kątach gięcia: 45 oraz 90 stopni. Te cęgi dekarskie mimo swoich niewielkich rozmiarów posiadają szerokość szczęk 60 mm co zapewnia dużą swobodę w gięciu i formowaniu blachodachówek, a jednocześnie sprawia, że ich transport czy przechowywanie na pasie narzędziowym nie sprawia najmniejszych problemów. Cegi dekarskie od msell24h pozostają najlepszym wyborem dla profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *