Budowa kortów tenisowych – jak to wygląda w praktyce?

Trzeba przyznać, że budowa kortów tenisowych nie należy do najprostszych przedsięwzięć, z czego doskonale zdają sobie sprawę firmy, takie jak Central Kort. Tego typu realizacja wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu oraz wysokogatunkowych materiałów, które zapewnią satysfakcjonującą trwałość, ale również określonych umiejętności. Zespół Central Kort jako oficjalny partner Polskiego Związku Tenisowego, posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, dzięki któremu budowa kortów tenisowych przebiega szybko, sprawnie i profesjonalnie. Zastanawiasz się jak w praktyce wygląda proces powstawania nawierzchni sportowych? W takim razie dobrze trafiłeś!

Warunki, jakie musi spełniać podłoże pod nawierzchnie kortów tenisowych

kort tenisowy budowa

Na samym początku warto zaznaczyć, że przed budową i montażem jakichkolwiek nawierzchni, dane podłoże powinno spełniać określone warunki. Mowa tutaj m.in. o jego długości i szerokości, czy stopniu nierówności. Jeżeli teren jest zbyt mały lub zbyt wyboisty, nawierzchnie kortów tenisowych nie spełnią oczekiwań klienta. Ważne jest więc wybranie wystarczająco dobrego terenu, który nie będzie wymagał ogromnej pracy. Dobrze jest wziąć pod uwagę to, czy obiekt będzie kryty, czy otwarty, a także techniczne parametry kortu, charakterystykę podłoża oraz budżet, jakim dysponuje inwestor. Firma Central Kort ma na swoim koncie sporą liczbę pomyślnie przeprowadzonych realizacji. Zespół doświadczonych fachowców wykonuje swoją pracę na najwyższym poziomie, gwarantując klientom owocną i bezproblemową współpracę, co jest niezwykle istotne. Jeżeli więc interesują Cię nawierzchnie kortów tenisowych, a konkretnie ich budowa na danym terenie – koniecznie skontaktuj się z obsługą Central Kort w celu ustalenia wszystkich szczegółów. 

Boisko do tenisa – dostępna technologie

kort tenisowy nawierzchnia

Budując boisko do tenisa, firma Central Kort wykorzystuje wybraną technologię i materiały o najwyższej jakości na rynku. Należą do nich tworzywa, takie jak trawa syntetyczna i akryl. Trawa syntetyczna cechuje się dużą sprężystością i elastycznością, dzięki czemu zapewnia duży poziom komfortu i bezpieczeństwa w czasie użytkowania. Ponadto jest bardzo trwała i łatwa w montażu. Druga opcja, czyli nawierzchnie tworzone z akrylu stosowane są głównie na kortach tenisowych, jednak równie dobrze sprawdzają się na boiskach wielofunkcyjnych oraz placach zabaw. Wyróżniają się one dużą przyczepnością, wytrzymałością oraz odpornością na działania czynników atmosferycznych. Jak widzisz, aby zbudować profesjonalne boisko do tenisa, koniecznym jest przestrzeganie określonych zasad oraz sięganie po wysokogatunkowe materiały, jednak z Central Kort wszystko przebiega szybciej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *